Eksperci
Trendy w elewacjach z cegły klinkierowej

Trendy w elewacjach z cegły klinkierowej

Odpowiada: Lidia Misiuna

Dodano: 19 sierpnia 2015

Nowy wymiar cegły klinkierowej nie ogranicza się jednak do rozleglej, odbiegającej od tradycyjnej palety kolorów. Modne barwy coraz powszechniej stosowane, tj. biele, szarości, beże czy nawet czerń, zyskują zupełnie nowego wyrazu, kiedy gdy występują na cegłach o wydłużonym formacie LDF (290x90x52mm).

Powierzchnie wykonane z wydłużonych cegieł, zmieniają kompozycję bryły, optycznie ją wysmuklając i nadając jej nowoczesnego charakteru. Zastosowanie niestandardowego wymiaru cegły nie tylko na elewacji, ale też na pojedynczej ścianie lub jej fragmencie otwiera nowe możliwości aranżacyjne i kompozycyjne: takie detale świetnie komponują się z elementami drewnianymi, metalowymi czy powszechnie stosowanym tynkiem.

Format cegły ma znaczenie. Pozwala projektantowi na dowolne kreowanie charakteru bryły. Nasz wydłużony format jest odpowiedzią na potrzeby architektów, którzy nieustannie szukają nowych rozwiązań dla swoich założeń projektowych. Dzięki różnorodności w dostępności rozmiarów, kolorów czy struktur cegieł klinkierowych nie ograniczamy wizji architektonicznych zarówno przy realizacji wyszukanych brył budynków jak również unikalnych aranżacji wnętrzarskich.

Sorrento pomarańczowożółta - cegła klinkierowa o gładkiej powierzchni lica. Mimo jasnego koloru nie wnika w nią trwale brud - by ją wyczyścić, wystarczy zmyć wymurowaną powierzchnię wodą - co zawdzięcza bardzo niskiej nasiąkliwości.

Yukon szara - elementem wyróżniającym cegłę Yukon jest struktura pełna drobnych, ledwie zauważalnych rys, przypominająca popękane szkło bądź pogniecioną tkaninę. Na jej barwę składają się różne odcienie szarości, z przewagą jasnego i średnionasyconego szarego.

Yukon szara

Faro czarna cieniowana gładka - gładka struktura lica i czarny kolor sprawiają, że pasuje szczególnie do współczesnych projektów minimalistycznych czy modernistycznych. Doskonale prezentuje się sama, jak również w zestawieniu z innymi materiałami.

Faro czarna cieniowana gładka