Eksperci
Jakich błędów trzeba unikać w doborze materiałów i sposobie wykonania ocieplenia ścian zewnętrznych?

Jakich błędów trzeba unikać w doborze materiałów i sposobie wykonania ocieplenia ścian zewnętrznych?

Odpowiada: Krzysztof Kędzior

Dodano: 22 lipca 2015

Wybór materiału do ocieplenia ścian zewnętrznych budynku zależy od specyfiki inwestycji, aspektów takich jak łatwość aplikacji oraz koszty danego rozwiązania.
Poza wyborem odpowiedniego materiału, kluczowe jest prawidłowe przeprowadzenie prac ociepleniowych. Żeby uniknąć błędów, należy m.in. zadbać o właściwe zatopienie siatki zbrojącej w kleju montażowym, tak aby była ona całkowicie niewidoczna.

Konieczne jest także wysezonowanie warstwy podłoża oraz zagruntowanie powierzchni odpowiednim preparatem gruntującym. Trzeba też zwrócić uwagę na to, aby masa tynkarska była naniesiona w odpowiedniej grubości, co ułatwi jej zatarcie, a jednocześnie wyeliminuje ryzyko powstawania pęknięć.

Najlepszym wyborem jest zastosowanie do ocieplenia budynku rozwiązań systemowych. Są one zróżnicowane w zależności od zastosowania, np. na przeznaczone na styropian oraz na wełnę mineralną. W obu przypadkach dostajemy kompletny system i nie musimy martwić się o dobór właściwego kleju, siatki zbrojącej czy tynku. Poszczególne produkty dobrane są tak, aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje.

Zaletą wyboru rozwiązań systemowych jest również wsparcie techniczne, jakiego producent udziela inwestorom, a także projektantom i wykonawcom. Są to m.in. aplikacja do kolorowania fasad, kalkulator zużycia produktów czy program do tworzenia dokumentacji technicznej.

Firmy współpracujące z daną marką mogą liczyć na pomoc w zakresie m.in: szkoleń dla ekip wykonawczych czy też otrzymywanie materiałów reklamowych oraz aktualnych kart kolorów.


Powiązane artykuły

»

Międzynarodowa Konferencja ETICS