Wydarzenia

Certyfikat ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS

Dodano: 05 sierpnia 2011

Lakma Term QEPS jest jedynym w Polsce systemem izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi nakładanymi za pomocą agregatów natryskowych, który otrzymał Europejską Aprobatę Techniczną (ETA) i prawo do oznakowania CE na systemowych wyrobach.

Certyfikat ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS

Uzyskanie certyfikatu ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS wskazuje na przeprowadzenie przez firmę Lakma SAT procedury wymaganych dla oceny zgodności wyrobów z ujednoliconymi normami państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

"Pozytywny wynik audytu jest dowodem na wysoką jakość wszystkich materiałów wchodzących w skład Lakma Term QEPS. Wśród nich znajdują się między innymi kleje, grunty i tynki nadające się do nakładania innowacyjną metodą natryskową. W Polsce, jedyną firmą oferującą produkty umożliwiające jej zastosowanie jest Lakma SAT" - mówi Dawid Sibilak, dyrektor ds. marketingu spółki Lakma SAT.

certyfikat ETATesty izolacji cieplnej Lakma Term QEPS dotyczyły zachowania w zmiennych warunkach cieplnych i wilgotnościowych, reakcję na zamrażanie, ogień i uderzenia. Sprawdzano również paroprzepuszczalność. Procedury udzielenia aprobaty oparte zostały na założeniu 25-letniego okresu użytkowania izolacji.

Aby możliwe było wystawienie certyfikatu ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS kontroli poddany został także proces produkcji i dystrybucji produktów oraz ich rzeczywista użyteczność dla ocieplonego budynku.

Firma Lakma SAT działa od 1993 r. Zdobyła sobie pozycję jednego z czołowych polskich producentów w branży chemii budowlanej. Otrzymanie certyfikatu ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS umacnia ogromne zaufanie i popularność produktów spółki.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Lakma, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Lakma SAT

Firma: Lakma