Wydarzenia

Przygotuj się do zimy z firmą Termo Organika

Dodano: 26 listopada 2014

Zima w Polsce, mimo globalnego ocieplenia klimatu bywa bardzo sroga. W naszej sferze klimatycznej temperatury często schodzą grubo poniżej zera, a obfite opady śniegu nie są rzadkością. Termo Organika, ekspert izolacji termicznych budynków radzi jak za pomocą prostych i niedrogich sposobów odpowiednio zabezpieczyć dom przed mrozem i przygotować się do zimy.

Przygotuj się do zimy z firmą Termo Organika

Dni z temperaturą poniżej 20°C, obfitymi opadami śniegu, zawiejami czy też porywistymi wiatrami nie są czymś wyjątkowym podczas kalendarzowej zimy w Polsce.  Zbliżająca się zima na pewno znów da o sobie znać, więc warto mieć to na uwadze i odpowiednio się do niej przygotować.

Przyjemnie i ciepło

Komfort ciepłego domu zimą jest bezcenny, ponieważ od niego zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Termomodernizacja, czyli ocieplenie domu to wciąż najlepsza gwarancja odpowiedniej temperatury wnętrz pomieszczeń mieszkalnych, zapewniająca nawet do 70% niższe rachunki za ogrzewanie.

"Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplonego domu stanowią ponad połowę wszystkich kosztów eksploatacji budynku, dlatego termomodernizacja budynku jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji"- mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. "Przykładowo ocieplając dom zalecaną 15-centymetrową warstwą styropianu w kropki można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie"

Ocieplenie domu gruba warstwą styropianu Termo Organika

Podczas dużych mrozów możemy dogrzewać pomieszczenia na różne sposoby używając m.in. grzejników olejowych i elektrycznych,  piecyków gazowych, kominków na drewno czy węgiel. Ich stan techniczny musi być absolutnie wzorowy, dlatego przed sezonem winien być dokładnie sprawdzony przez fachowców. W każdym przypadku przed przenikaniem chłodu ochroni nas dokładne uszczelnienie okien i drzwi, które warto zrobić nawet w ocieplonym budynku. Pamiętajmy by w słoneczne dni odsłaniać okna na promienie słoneczne, tak by do środka dostało się jak najwięcej ciepła. Wieczorem, od razu po zachodzie słońca zasłaniamy okna najlepiej specjalnymi roletami zewnętrznymi, tworząc dodatkową barierę zapobiegającą wychłodzeniu pomieszczeń. Pamiętajmy, aby chroniąc się przed zimnym powietrzem, nie zatykać przewodów wentylacyjnych, ponieważ jest  to niebezpieczne.

Nie zapomnijmy również przed pierwszymi przymrozkami zamknąć zewnętrznych dopływów wody. Upewnijmy się, że wszystkie uszczelki wokół przewodów wentylacyjnych, komina i innych elementów dachowych są sprawne i należycie zamontowane. Nieszczelne powodują niebezpieczeństwo, jak i utratę ciepła. Usuńmy zanieczyszczenia z rynien oraz udrożnijmy wpusty dachowe. Naprawmy chodniki wokół domu, aby uniknąć przeciekania wody do piwnic.

źródło i zdjecia: Termo Organika