Wydarzenia

Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015

Dodano: 07 kwietnia 2015

Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015 w trakcie Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie oraz wyróżnienie podczas Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku.

Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015

Multipor, innowacyjny materiały służący do ocieplenia od wewnątrz, miał niezwykle dobrą passę. Gdzie nie pojawił się ten produkt, tam otrzymywał nagrodę.

Pierwszy sukces miał miejsce podczas największego w kraju wydarzenia dla konserwatorów i restauratorów zabytków, czyli Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. Multipor to wręcz wymarzony materiał dla konserwatorów. Radzi sobie świetnie w najtrudniejszych tematach: ociepleniach ceglanych XIX-wiecznych obiektów postindustrialnych, czy starego muru pruskiego. A przy tym jest produkowany z naturalnych surowców i w pełni zdrowy oraz bezpieczny dla użytkowników termomodernizowanych budynków. W ciągu 5 lat stosowania Multipor pomógł uratować ponad 200 polskich zabytków. W każdym z nich udało się ocieplić mury zewnętrzne w pełnej trosce o zachowanie pierwotnego kształtu cennych fasad.

Nagroda Renowator 2015

I właśnie ten aspekt przekonał profesjonalne gremium. EKIR-owi towarzyszy co roku konkurs Renowator organizowany przez kwartalnik "Renowacje i Zabytki". Podczas finału kongresu we wtorek 24 marca, który odbył się w zabytkowej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu, Multipor otrzymał nagrodę specjalną Renowator 2015! Jak napisano w uzasadnieniu, wyróżnienie przypadło firmie Xella Polska za: "zastosowanie technologii Multipor przy pracach renowacyjnych w poprzemysłowych obiektach zabytkowych".

Lider Wystawy Towarzyszącej WPPK Szczyrk

Powodzenie zapoczątkowane w Krakowie towarzyszyło produktowi Multipor także w Szczyrku. Był on tam prezentowany podczas XXX Jubileuszowych Ogólnopolskich Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji. To największe w kraju wydarzenie dla inżynierów budownictwa i konstruktorów.

Profesjonaliści dopisali na stoisku Multipor. Inżynierowie przede wszystkim patrzyli na parametry materiału. Przekonywały ich: wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, najwyższa klasa reakcji na ogień, jak również niezwykle korzystny dla "oddychania ścian" współczynnik oporu dyfuzyjnego. I tu Multipor jest bezkonkurencyjny.

W piątek, 27 marca 2015 r., podczas Wieczoru Inżyniera wieńczącego obrady WPPK, Xella Polska za stoisko Multipor otrzymała Wyróżnienie w Konkursie na Lidera Wystawy Towarzyszącej.

źródło: materiały prasowe Xella