Wydarzenia

O izolacjach porozmawiamy otwarcie. Paroc na krakowskich targach 4INSULATION

Dodano: 19 listopada 2015

Już w najbliższą środę i czwartek (25-26.11.2015), krakowskie Centrum Targowo-Kongresowe EXPO zamieni się w forum wymiany wiedzy na temat zwiększania wydajności polskiego przemysłu. Na targach 4INSULATION, w obecności blisko 70 wystawców, spotkają się przedstawiciele dziesiątek biur projektowych, wykonawcy, audytorzy energetyczni, czołowi producenci izolacji oraz reprezentanci branży ciepłowniczej i sektora przemysłowego. Wśród prezentowanych rozwiązań izolacyjnych dla przemysłu nie zabraknie innowacyjnych technologii Paroc.

O izolacjach porozmawiamy otwarcie. Paroc na krakowskich targach 4INSULATION

Krakowska impreza, która zaledwie rok temu zaliczyła "debiut" na targowej mapie Polski, cieszy się zainteresowaniem coraz szerszego grona specjalistów z obszaru przemysłu, energetyki i technologii izolacyjnych.Tegoroczna edycja imprezy skupić ma się szczególnie na innowacyjnych rozwiązaniach produktowych W tym roku goście wydarzenia będą mieli okazję m.in. wymienić wiedzę i doświadczenia w zakresie różnorodnych metod poprawy efektywności energetycznej w przemyśle w ramach organizowanej przez Politechnikę Opolską konferencji HEAT not LOST, podziwiać zmagania uczestników 6. Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych, a także zapoznać się z najnowszymi materiałami i technologiami izolacyjnymi dostępnymi na rynku. Tegoroczna edycja imprezy skupić ma się szczególnie na innowacyjnych rozwiązaniach produktowych.

– "W dobie rosnącej potrzeby redukcji wykorzystania paliw kopalnianych oraz obniżenia poziomu emisji spalin przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności procesów produkcyjnych, to właśnie inwestycja w ograniczanie strat energii stanowi jeden z najskuteczniejszych bodźców do rozwoju dla przemysłu". – tłumaczy ideę przedsięwzięcia Robert Kotwas, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Technicznych w Paroc Polska.

– "Tegoroczne targi będą dobrą okazją, aby spotkać się we wspólnym, fachowym gronie i przekonać się, jak nowoczesne technologie pomagają poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z przyszłością przemysłu". – dodaje.

Nowe potrzeby, nowe rozwiązania

Paroc, wiodący producent izolacji technicznych w Europie, przedstawi kompleksową ofertę uzupełniających się materiałów otulinowych, do zastosowania jako izolacja termiczna i ogniochronna rurociągów prostych oraz elementów kolanowych. Wśród prezentowanych na tegorocznych targach technologii nie zabraknie również nowości. Jedną z nich będzie system PAROC Pro Clad – w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych i mechanicznych, niepalne, systemowe rozwiązanie do izolacji rurociągów i urządzeń przemysłowych usytuowanych na zewnątrz budynków.

– "System zaprojektowano w oparciu o szeroko zakrojone konsultacje z inwestorami i wykonawcami. Poszczególne elementy pokryte zostały prefabrykowaną folią aluminiową wzmocnioną włóknami szklanymi, co zapobiega ich mechanicznemu uszkodzeniu". – tłumaczy Robert Kotwas.

– "W efekcie zaprezentujemy system, w którym jednoczesna aplikacja produktu termoizolacyjnego połączonego z płaszczem ochronnym pozwala wydatnie zaoszczędzić czas, miejsce oraz materiały potrzebne do wykonania izolacji zewnętrznej". – dodaje ekspert Paroc.

Zaprezentujemy system, w którym jednoczesna aplikacja produktu termoizolacyjnego połączonego z płaszczem ochronnym pozwala wydatnie zaoszczędzić czas, miejsce oraz materiały potrzebne do wykonania izolacji zewnętrznej

Podczas obu dni targów, z najnowszymi rozwiązaniami Paroc dla przemysłu będzie można się zapoznać na stanowisku nr D36. Stoisko można odwiedzać w godzinach 9-17 (środa) i 9-16 (czwartek).

źródło i zdjęcia: Paroc