Hybrydy w izolacjach

Dodano: środa, 28 czerwca 2017 11:18

Połączenie najlepszych cech dwóch rozwiązań w jedno, w celu uzyskania maksymalnych korzyści, to główny cel każdej hybrydy. Takie innowacyjne propozycje oferuje już nie tylko rynek motoryzacji. Co na przykład powstanie z połączenia zalet wełny mineralnej szklanej z atutami wełny skalnej? Hybrydowe rozwiązanie do izolacji fasad wentylowanych.

Korzyści z hybrydy, niezależnie od specjalizacji rynku, to głównie wokół zwiększenie efektywności, obniżenie kosztów, a przede wszystkim - zapewnienie większego komfortu użytkowania. Te cele kierowały także ekspertami z firmy ISOVER. Dzięki zaawansowanym możliwościom technologicznym i znajomości branży, marka w precyzyjny sposób wyszła naprzeciw oczekiwaniom wykonawców i inwestorów. Po połączeniu najlepszych właściwości wełny mineralnej szklanej z cechami wełny mineralnej opracowano hybrydowe rozwiązanie przeznaczone dla fasad wentylowanych. System sprawdza się już w praktyce, dając wiele korzyści wykonawcom oraz użytkownikom budynków.


Pierwszą, spodnią warstwą jest wełna mineralna szklana, która stanowi gwarancję szczelnej izolacji cieplnej, pozbawionej szkodliwych mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Drugą warstwę stanowi wełna mineralna Polterm Max Plus o grubości 5 cm. Dzięki temu, że jest ona zamontowana na wełnie mineralnej szklanej, daje wykonawcy możliwość zastosowania technologii montażu, do której jest przyzwyczajony, pracując na twardych materiałach izolacyjnych, mówi Sławomir Kocur, starszy kierownik produktu ISOVER.

Wełna mineralna szklana za sprawą swej elastyczności pozwala dokładnie izolować ścianę tam, gdzie występują konsole. Wystarczy wykonać nacięcie w miejscu przebicia przez konsolę, co jest dodatkowo ułatwione z uwagi na możliwość ugięcia się materiału.


Hybrydowe rozwiązanie ISOVER w fasadzie wentylowanej umożliwia optymalne wykorzystanie najlepszych cech wełny mineralnej szklanej oraz skalnej. Pozwala także uniknąć błędów przyczyniających się do występowania mostków cieplnych, które są istotnym zagrożeniem w przypadku konstrukcji fasad wentylowanych. Obniża również koszty inwestycji.

oprac. Agnieszka Zygmunt
tekst i zdjęcia: Isover