Kalendarium

24.01
Wtorek

Seminarium "Nanotechnologie w budownictwie"

Termin: 24.01.2012Miejsce: Poznań 

Termin: 24 stycznia 2012 r.
Miejsce: Poznań
Informacje dodatkowe: Seminarium "Nanotechnologie w budownictwie" organizowane jest w ramach Międzynarodowych Targów BUDMA 2012 przy współpracy Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

W XXI wieku w budownictwie pojawiają się materiały bazujące na nanotechnologii. Większość z nich swoje pochodzenie zawdzięcza technologiom stosowanym na potrzeby misji kosmicznych. Wynaleziono wiele materiałów o zaskakujących właściwościach. Kiedyś osłony stacji kosmicznych i skafandrów astronautów, obecnie nowoczesne izolacje termiczne i elementy nośne obiektów budowlanych.

Zjawiska nano spotkać można także w naturze. W wyniku obserwacji natury powstają materiały budowlane XXI wieku. Seminarium "Nanotechnologie w budownictwie" przedstawi definicję nanotechnologii oraz jej miejsce w technice i budownictwie. Zaprezentowana będzie gama materiałów budowlanych wykorzystujących zjawiska nano.

Najpowszechniej używanym materiałem budowlanym na świecie jest beton. Jego światowa, roczna produkcja jest 3 razy większa niż drewna i 7 razy większa niż stali. Służy do wznoszenia najwyższych budynków oraz sporządzania różnorodnych, nowoczesnych materiałów budowlanych, jakimi są betony BWW, RPC, UHPC, SCC, betony architektoniczne, fibrobetony, nanobetony, beton komórkowy, betony elastyczne, betony przeźroczyste, betony szklane, betony samonaprawialne, betony fotokatalityczne, geopolimerowe i wiele innych.

Prezentacje i tematy objęte programem seminarium "Nanotechnologie w budownictwie":

  • "Nanotechnologie w budownictwie" - dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, Politechnika Poznańska,
  • "Cudowny świat betonu" - dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, Politechnika Poznańska,
  • "Nanotechnologie w elewacjach",
  • "Izolacje żelowe",
  • "Nanotechnologie w pracach wykończeniowych i naprawach",
  • film "Betonowe cuda",
  • dyskusja panelowa - prowadzący: dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, moderator: dr inż. Błażej Zgoła.

Więcej informacji na temat seminarium znajduje się w serwisie internetowym organizatora: budma.pl.

źródło i zdjęcie: budma.pl

Nie przeocz w tym miesiącu