Kalendarium

20.10
Czwartek

Seminarium "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych"

Termin: 20.10.2011Miejsce: Warszawa 

Termin: 20 października 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Informacje dodatkowe: Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie. Głównym organizatorem jest firma Bluevine Consulting. Seminarium poświęcone będzie pozyskiwaniu źródeł finansowania przedsięwzięć nowych i modernizowania obiektów istniejących.

Seminarium "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych" poprowadzi Magda Konstantynowicz z firmy Bluevine Consulting. Do udziału zaproszeni są wszyscy zainteresowani; wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Uczestnicy przedstawią problemy finansowania zrównoważonych inwestycji budowlanych w Polsce oraz na rynkach rozwiniętych. Do dyskusji organizatorzy zaprosili grono specjalistów najwyższej klasy z bogatym doświadczeniem na polskim rynku i rynkach zagranicznych. Eksperci to inwestorzy, deweloperzy, zarządcy oraz najemcy i kupcy.

W programie seminarium przewidziane są prezentacje i dyskusje panelowe:

  1. Gdzie biją źródła. Opcje finansowania i dofinansowania dla projektów realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostępność, przeznaczenie i koszt.
  2. (Nie)straszne podatki. Konstrukcje podatkowe inwestycji zrównoważonych. Przykłady rozwiązań.
  3. Czy to się opłaca? Rentowność inwestycji o zrównoważonym charakterze: sprzedaż lub wynajem. Nieruchomości komercyjne a mieszkaniowe.

Seminarium "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych" posłuży do znalezienia odpowiedzi na szereg pytań:

  • Jak nakłady na wysokiej klasy technologie, np. energooszczędne, przekładają się na koszty utrzymania budynku oraz samych zaawansowanych środowiskowo urządzeń?
  • Na ile budynki o zrównoważonym charakterze są atrakcyjne dla potencjalnych kupców instytucjonalnych (fundusze inwestycyjne), prywatnych (mieszkania), a na ile dla najemców?
  • Czy zrównoważone projekty są opłacalne i czy można na nich zarobić? Jak ta odpowiedź kształtuje się w Polsce, jak na innych rozwiniętych rynkach?

Spotkanie dotyczące finansowych aspektów zrównoważonych inwestycji budowlanych kończy tegoroczny cykl roboczych spotkań w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej".

źródło: prospectsinpoland.com
zdjęcie: Bluevine Consulting

Nie przeocz w tym miesiącu