Kalendarium

24.11
Czwartek

V Ogólnopolski Kongres BHP "Forum skutecznych behapowców: od efektywnych szkoleń po ergonomiczne stanowiska pracy"

Termin: 24.11.2011Miejsce: Warszawa 

Termin: 24 listopada 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Informacje dodatkowe: Kongres poruszy problemy organizowania bezpiecznego stanowiska pracy, świadomości i nieignorowania zagrożeń oraz kwestie przekonywania dyrekcji i zarządów przedsiębiorstw do większej troski o bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Honorowym patronem kongresu jest Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie.

V Ogólnopolski Kongres BHP "Forum skutecznych behapowców: od efektywnych szkoleń po ergonomiczne stanowiska pracy" składać się będzie z 3 praktycznych paneli, podczas których uczestnicy przejdą przez rekomendowane etapy działań każdego inspektora BHP. Uzyskają również informacje jak, przy braku specjalnych funduszy, tanio i skutecznie, organizować ergonomiczne stanowiska pracy.

PANEL I - Co czeka specjalistę BHP w 2012 r.

 • Co w prawie piszczy? - omówienie nowych wytycznych w BHP, zmian w wyniku nowej ustawy o PIP oraz przepisów, na które szczególnie zwraca uwagę Inspekcja Pracy.
 • Wypadek to nie przypadek! - inspektor PIP omówi najnowszy raport o statystyce wypadków i najczęstsze przyczyny wypadków.

PANEL II - szkolenia: techniki przekonywania opornych pracowników oraz skuteczne rozmowy z pracodawcą i inspektorem PIP

Trenerzy i szkoleniowcy zaprezentują metody motywowania i dyscyplinowania pracowników różnego szczebla oraz sposoby przekonywania i wywierania wpływu tak, by świadomie przestrzegali zasad BHP. Techniki zaprezentowane zostaną na realnych przykładach.

Prezentacje:

 • Jak rozmawiać, przekonywać i motywować pracowników różnego szczebla do stosowania przepisów BHP?
 • Jak być mistrzem szkoleń?
 • Skuteczne porozumienie na linii pracodawca - specjalista BHP.
 • Charyzmatyczny specjalista ds. BHP.
 • Specjalista kontra inspektor PIP.

Drugi panel obejmie również prezentację studiów przypadków oraz dyskusję. Wystąpią reprezentanci 3 firm: małej, średniej i dużej, wyróżnieni przez Państwową Inspekcję Pracy nagrodą "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Reprezentowane będą firmy: Skanska SA, MZK Grudziądz oraz Hydrovacuum SA.

PANELl III SPECJALNY - Ergonomiczne stanowisko pracy 2012

 1. Ponad 50% stanowisk pracy nie spełnia podstawowych zasad ergonomii!
  Zaproszony ekspert omówi szczegółowo organizowanie bezpiecznego i ergonomicznego stanowiska pracy, zgodnie z wymaganiami BHP. Prześledzi także najczęstsze uchybienia i nieprawidłowości prowadzące do wypadków.
 2. Nowości w ergonomii.
  Przedstawione zostaną nowoczesne trendy i rozwiązania w kształtowaniu bezpiecznych stanowisk pracy, m.in. w przemyśle, transporcie i pracy biurowej.
 3. Absurdy z praktyki polskich firm.
  Na rzeczywistych przykładach i w oparciu o zdjęcia zaprezentowane będą nietypowe i kontrowersyjne wypadki z polskich firm. Będzie można zobaczyć jak źle zorganizowane stanowisko doprowadza do nieszczęśliwego zdarzenia.

Do udziału w V Ogólnopolskim Kongresie BHP "Forum skutecznych behapowców: od efektywnych szkoleń po ergonomiczne stanowiska pracy" zapraszani są szczególnie specjaliści ds. BHP, służby BHP, pracodawcy, kadra kierownicza oraz wszystkie osoby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Więcej informacji na temat kongresu znajduje się w serwisie internetowym organizatora: centrumkompetencji.pl.

źródło i zdjęcie: centrumkompetencji.pl

Nie przeocz w tym miesiącu