Kalendarium

08.12
Czwartek

XVII Konferencja Techniczna "Szklane elewacje - teraz i w przyszłości"

Termin: 08.12.2011Miejsce: Warszawa 

Termin: 8 grudnia 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Informacje dodatkowe: Organizatorzy XVII Konferencji Technicznej "Szklane elewacje - teraz i w przyszłości" zapraszają do udziału wykonawców konstrukcji metalowo-szklanych, producentów szkła architektonicznego, producentów fasadowych systemów aluminiowych i stalowych, architektów i projektantów konstrukcji, specjalistów branży szklarskiej i okiennej, a także inwestorów i właścicieli budynków z fasadami szklanymi oraz przedstawicieli uczelni technicznych, ośrodków badawczych, instytutów, stowarzyszeń technicznych oraz pracowników pionów technicznych.

Przedstawiciele instytutów badawczych, uczelni technicznych oraz niezależni rzeczoznawcy ds. konstrukcji metalowych oraz ds. zastosowania szkła w budownictwie wygłoszą merytoryczne referaty. Będą one poświęcone wymaganiom, badaniom i projektowaniu wg najnowszych norm i przepisów oraz nowoczesnym rozwiązaniom technicznym dostępnym obecnie i w przyszłości. Omówione zostaną rozwiązania dotyczące szkła architektonicznego i jego wykorzystania w konstrukcjach fasad aluminiowo-szklanych, w systemach okien fasadowych oraz innych rodzajach przeszklonej stolarki budowlanej.

Referaty techniczne, które będą miały postać prezentacji materiałów, urządzeń i technologii wykorzystywanych do produkcji szkła architektonicznego i konstrukcji metalowo-szklanych, a także do montażu fasad przeszklonych, wygłoszą przedstawiciele czołowych firm z branży.

W programie XVII Konferencji Technicznej "Szklane elewacje - teraz i w przyszłości" przewidziano prelekcje i wykłady:

  • Szczeliwa konstrukcyjne - wymagania i badania;
  • Wady szkła na fasadach;
  • Analiza błędów wykonania fasad metalowo-szklanych;
  • Szklane fasady z elementami fotowoltaicznymi;
  • Konstrukcja lekkich ścian osłonowych - przegląd rozwiązań obecnych i kierunki rozwoju;
  • Projektowanie wielkogabarytowych przeszkleń fasadowych;
  • Szkło aktywne słonecznie z architektonicznego punktu widzenia.

Podczas konferencji zaprezentują się firmy Aluprof i 3M.

Więcej informacji na temat konferencji "Szklane elewacje - teraz i w przyszłości" znajduje się w serwisie internetowym organizatora: swiat-szkla.pl.

źródło i zdjęcie: swiat-szkla.pl

Nie przeocz w tym miesiącu