Kalendarium

11.03
Wtorek

Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

Termin: 11.03.2014Miejsce: Poznań 

Termin: 11-14 marca 2014 r.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., ul. Głogowska 14, Poznań
Dodatkowe informacje: Wśród firm, które zgłosiły lub zapowiedziały swój udział w najbliższych targach budownictwa w Poznaniu, jest wielu liderów poszczególnych  sektorów rynku, jak np. BOGEN Dachy Bawarii, GERDA, ICOPAL, KREISEL, RŐBEN, NOVOFERM, SOPRO czy też SELENA. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się możliwość dodatkowej ekspozycji w Strefie Testów, kierowanej w głównej mierze do firm wykonawczych i fachowców.

Strefa Testów - większa niż kiedykolwiek dotąd

Interaktywne prezentacje, możliwość wypróbowania sprzętu i materiałów budowlanych, pokazy specjalistów, którzy wskazywali najlepsze rozwiązania i zastosowania swoich wyrobów przyciągnęły podczas BUDMY rzeszę zwiedzających, którzy zakasali rękawy aby własnoręcznie przekonać się o właściwościach prezentowanych produktów. Prezentacjom materiałów budowlanych, w tym samym pawilonie targowym, towarzyszyły mistrzostwa i "popisy umiejętności" rzemieślników. To tutaj, w ramach zawodów o tytuł Parkieciarskiej Stolicy Polski, można było podziwiać niezwykłe zdolności mistrzów fachu, spod których rąk wychodziły prawdziwe dzieła sztuki. Podobne arcydzieła, tym razem wykonane z płytek ceramicznych, prezentowane były podczas Pokazów Profesjonalnych Rzemieślników - Płytkarzy. Zainteresowanie jakim cieszyła się Strefa Testów nie umknęło uwadze zarówno organizatorom jak i wystawcom. Przyszłoroczna ekspozycja będzie zdecydowanie większa, bowiem zajmie przynajmniej cały pawilon nr 1 MTP.

Architektoniczny wymiar BUDMY

O tym jak istotnym elementem naszego otoczenia jest architektura niech świadczy choćby fakt, że największe i najważniejsze w Polsce targi budownictwa zyskały rozszerzoną nazwę - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury. Nie jest to żadna nowość, ale chęć jeszcze wyraźniejszego podkreślenia architektury jako niezwykle ważnej części całego procesu budowlanego.

W 2014 r. kontynuowane będą projekty skonstruowane z myślą o architektach, ale dostępne również dla wszystkich tych, dla których design i odpowiednie zagospodarowanie przestrzenne jest wpisane w nowoczesne podejście do budownictwa.

W ramach Forum Architektury, organizowanego wraz z Izbą Architektów RP, odbędzie się kolejna odsłona projektu Strada di Architettura - specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów, służąca m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury a producentami materiałów budowlanych. Forum to także kontynuacja debat i rozmów na najistotniejsze zagadnienia związane z problematyką branży. Organizatorzy prowadzą również zaawansowane rozmowy ze światowej sławy architektem, którego wykład będzie okrasą wszystkich wydarzeń przygotowanych w ramach Forum.

Łazienka marzeń / Targi w ogniu

BUDMA 2014 to powrót jednego z najciekawszych designersko i dającego ogromne możliwości dekoracyjne sektora łazienkowego. Na zwiedzających czekać będzie Salon Łazienek i Wellness AQUASAN. Jak zapowiadają firmy biorące udział w Salonie, będzie to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, który odwiedzi tę część ekspozycji targów BUDMA 2014. W marcu przyszłego roku, choć prognozy pogody nie są jeszcze znane, na pewno będzie gorąco, a to za sprawą Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. Ekspozycja, którą z całą pewnością ciepło przyjmą designerzy wnętrz i architekci po raz pierwszy wystąpi w ramach bloku targów BUDMA.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Być jak Lewandowski, Małysz, Kowalczyk, czy Radwańska - wiele dzieci stawia dziś tych sportowców jako wzór i marzy o takiej karierze sportowej. Aby to osiągnąć trzeba na pewno mieć talent, ale także możliwości i odpowiednie zaplecze do treningów. Właśnie infrastrukturze sportowej, stawianiu nowych konstrukcji, utrzymaniu istniejących obiektów, czy też zagospodarowaniu przestrzeni osiedlowej w obiekty sportowe i rekreacyjne poświęcone będzie Centrum Budownictwa Sportowego CBS. W końcu sukces naszych mistrzów może być powtarzalny.

źródło: Budma

Nie przeocz w tym miesiącu