Kalendarium

23.09
Piątek

40 Międzynarodowe Targi Budownictwa Jesień 2011

Termin: 23.09.2011Miejsce: Bielsko-Biała 

Termin: 23 - 25 września 2011
Miejsce: Bielsko-Biała
Informacje dodatkowe: 40 Międzynarodowe Targi Budownictwa Jesień 2011 zorganizowane są pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Międzynarodowe Targi Budownictwa w Bielsku-Białej stwarzają możliwość nawiązania kontaktów z firmami z Czech, Słowacji i Austrii. Jest to okazja aby pozyskać nowych kontrahentów, a stałych przekonać o swojej pozycji na rynku, konkurencyjności i solidności.

Wieloletnie tradycje tych spotkań, prestiżowe patronaty, a także interesujące imprezy towarzyszące sprawiły, że targi te są licznie odwiedzane i oczekiwane, zarówno przez inwestorów, jak i firmy budowlane.

Budownictwo energooszczędne i ekologiczne oraz bezpieczne i funkcjonalne jest podstawowym wymogiem naszych czasów. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się technologie umożliwiające zbudowanie domu pasywnego. Dlatego w programie 40. Międzynarodowych Targów Budownictwa Jesień 2011 znajdzie się konferencja "Dom w harmonii ze środowiskiem", na której poruszone zostaną zagadnienia:

  • Zrównoważone budownictwo - ideologia czy realne wyzwanie;
  • Innowacje i nowe technologie w zrównoważonym budownictwie;
  • Czy to się opłaca - możliwości finansowania inwestycji niskoenergetycznych. Prezentacja produktów i rozwiązań energooszczędnych.

Odbędzie się też konferencja organizowana przez Państwową Inspekcję Pracy - "Szanuj życie: Strategia na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie".

Odważne wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz świadome i odpowiedzialne kształtowanie zdrowej i funkcjonalnej przestrzeni społecznej, dostępnej wszystkim pokoleniom, to jedno z najważniejszych wyzwań budownictwa najbliższej przyszłości. Międzynarodowe Targi Bielskie od lat aktywnie angażują się w promowanie nowych trendów i kierunków rozwoju budownictwa.

Jednym z nowatorskich projektów na targach będzie Wyspa Nowości, gdzie na specjalnie w tym celu wydzielonej powierzchni odbywać się będą prezentacje i pokazy. W atrakcyjny i interesujący sposób przybliży to, odwiedzającym targi gościom, innowacyjne oferty wystawców.

W ramach Wyspy Nowości odbędą się cykliczne pokazy nowoczesnych technologii budowlanych:

  • Axiom - innowacyjny system elementów dachowych firmy IVT,
  • Ruck Zuck - GEKKO - system montażu paneli podłogowych na ścianie i suficie,
  • Smart Impuls - systemy sterowania inteligentnego budynku INELS i RF Control.

Podczas 40. Międzynarodowych Targów Budownictwa Jesień 2011 Wyspa Nowości będzie prawdopodobnie najchętniej odwiedzanym miejscem w trakcie wystawy.

źródło i zdjęcie: targibielskie.pl

Nie przeocz w tym miesiącu