RECTOR - Sprężone stropy gęstożebrowe - szyte na miarę

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 50 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego.

W Polsce nasza firma rozpoczęła działalność w 2003 roku, centrala firmy, jak również zakład produkcyjny mieści się w Chrzanowie (woj. małopolskie). Naszym klientom zapewniamy jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne stropów.

Systemy stropowe RECTOBETON i RECTOLIGHT mają zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach mieszkalnych, wielorodzinnych, budynkach handlowych, biurowych itp. Stosowane do naszych rozwiązań belki są wytwarzane z największą starannością oraz dbałością o ich dostosowanie do konkretnego układu i typu montażu.

Poza kompleksową ofertą rozwiązań technicznych, RECTOR Polska służy profesjonalnym doradztwem naszych inżynierów i projektantów, zarówno przy opracowywaniu projektu, jak i przy realizacji przedsięwzięcia. Podczas trwania budowy mogą Państwo liczyć na obecność oraz wsparcie naszych specjalistów.

Belki RECTOR

Podstawowym elementem naszych systemów są prefabrykowane belki RS.

Ponieważ wykonujemy belki z betonu o najwyższych parametrach wytrzymałościowych (beton B 60) na kruszywie naturalnym gwarantujemy najwyższą wytrzymałość stropu bez mikro-pęknięć. Zredukowana grubość stropu zapobiega powstawaniu nierówności i zarysowań w posadzkach i sufitach.

System stropowy RECTOBETON

Stropy RECTOBETON są belkowo-pustakowymi prefabrykowanymi stropami gęstożebrowymi. Stropy te składają się ze sprężonych strunobetonowych belek oraz wypełnień w postaci żwirobetonowych wibroprasowanych pustaków stropowych.

Zapewniamy szeroki asortyment belek od 1 m do 10 m, co 10 cm, co pozwala na idealne dopasowanie do każdej budowy. Pustaki dostępne są w kilku odmianach różniących się wysokością, co pozwala na wykonanie stropu już od 14 cm.

Dbamy o bezpieczeństwo. Potwierdziliśmy naszą najwyższą ognioodporność podczas 5 h palenia stropu w Laboratorium Badań Ogniowych ITB (Badanie ITB nr NP.-744/A/07/ GW).

System stropowy RECTOLIGHT

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku materiałów budowlanych proponujemy alternatywę wobec standardowego betonowego pustaka. To nowoczesne wypełnienie wykonane z lekkiego prasowanego drewna dla systemu gęstożebrowego RECTOLIGHT.

Ultralekkie wypełnienie międzybelkowe (certyfikat ITB-0415/Z; AT-15-8315/2010) dwukrotnie przyśpiesza montaż i redukuje koszty transportu (jedna paleta materiału wystarcza na wykonanie nawet do 100 m² stropu).

Uzyskiwane rozpiętości wahają się między 1,0 m do przeszło 8,0 m. Wysokość stropu (zależna od rozpiętości i obciążeń) wynosi od 16 cm.

System gęstożebrowy RECTOLIGHT jest idealnie dopasowany do każdej budowy.

RECTOR Polska