Inesta - Elastyczne płytki elewacyjne Izoflex

Okładzina elewacyjna z płytek Izoflex mocowanych klejem Izoflex-SK stosowana jest do wykańczania elewacji przy docieplaniu budynków wykonywanych metodą lekką-mokrą, jak również na podłożach tradycyjnych. Można ją również stosować jako warstwę dekoracyjną we wnętrzach.

Na okładzinę składają się elastyczne płytki Izoflex, produkowane w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach oraz klej Izoflex-SK w formie masy o gotowej do użycia konsystencji, który stanowi jednocześnie fugę.

Elastyczność płytek elewacyjnych Izoflex i ich niewielka grubość pozwala na oklejanie nimi powierzchni okrągłych, nierównych i o nietypowych kształtach. Do przycinania na wymiar wystarczą nożyczki. Spoinowanie płytek klejem Izoflex-SK polega na rozprowadzeniu kleju w spoinie pędzlem.

Pełna oferta: płytki: dwanaście kolorów, trzy faktury (rustykalna, gładka, łupek), trzy rodzaje ("standard", "stara cegła", "mozaika - kamień"); klej: trzy kolory

Wymiary (mm): dł./szer. 240 (52,65,71), narożnikowe 360 (52,65,71), gr. 3+-0,5

Skład płytek i kleju: wodne dyspersje żywic syntetycznych, piasek kwarcowy, barwniki, dodatki uszlachetniające

Montaż: klej nanosi się szpachlą zębatą, płytki przykleja się na mokrym kleju rozpoczynając od góry i od narożników, klej w spoinie wygładza się za pomocą pędzla

Optymalna temp. montażu (ºC): od +10 do +20

Zużycie kleju (kg/m2): ok. 2,3-2,5

Waga 1 m2 (kg): 6,5 płytka wraz z klejem na mokro

Orientacyjna cena netto: 78,26 zł/komplet na 1 m2 montażowy - płytka + klej

Kraj produkcji: Polska

Aprobaty i certyfikaty: Aprobata ITB, Atest Higieniczny, Badania Ogniowe

Pozostała oferta: preparat gruntujący Izoflex-Grunt

Inesta