Solbet - System Solbet Perfekt

Synonimem domu oraz mieszkania są cztery ściany i właśnie tej konstrukcji, Solbet jako największy w Polsce producent elementów murowych z betonu komórkowego, poświęca całą uwagę. Firma Solbet jest bezpośrednio zaangażowana w opracowanie rozwiązań konstrukcji murowych, by było one wykonane najlepiej, jak to tylko możliwe.

Ściana jako złożony element konstrukcyjny

Konstrukcja ścienna to złożony z wielu elementów komponent. Na ścianę składają się elementy murowe, zaprawa, elementy dodatkowe (klej do mocowania warstwy izolacyjnej, klej do siatki, zbrojenie, łączniki, itp.), warstwy izolacyjne oraz warstwy wykończeniowe (tynki, gładzie, itp.). To oczywiste, że choćby budowało się z najlepszych materiałów a użyto by np. niewłaściwej zaprawy do murowania, to konstrukcja murowa nie będzie spełniać wymagań technicznych.

Nie można w tej, jak i innych kwestiach budowlanych zdawać się na przypadek. Wszystko musi funkcjonować, każdy element powinien być właściwie dobrany. Ten sposób podejścia powinni prezentować producenci, projektanci i wykonawcy.

Rozwiązania systemowe receptą na prawidłowe budowanie

Ściana jednowarstwowa.

Mając powyższe kwestie na uwadze, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie systemowych rozwiązań. W interesie producenta jest to, by wszystko było do siebie dopasowane i by jego materiały sprawdziły się zarówno w użytkowaniu budynku, jaki i podczas budowy. Dlatego priorytetem nie jest tylko oferowanie i sprzedawanie "za bramę zakładu" materiałów ale pełna obsługa w trakcie realizacji inwestycji. Z pewnością takie spojrzenie na tą kwestię, to bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia budowlanego.

Podejście systemowe zaczyna się od zaproponowania najlepszego rozwiązania pod względem materiałowym i technologicznym. Rozwiązania systemowe to również technologia budowania i odpowiednie dla danej technologii zalecenia wykonawcze. Odpowiedzialny producent zaproponuje również najlepsze rozwiązania pod względem konstrukcyjnym i fizyki budowli, tak by budynek był najlepiej skonstruowany i nie było w nim słabych miejsc.

Ściana wielowarstwowa.

W myśl powyższego założenia skomponowany jest system SOLBET Perfekt, w którym połączono komplet elementów murowych z produktami chemii budowlanej. Nowa systemowa koncepcja opiera się na oferowaniu kompletu elementów murowych wraz z chemią budowlaną produkowanych przez jednego producenta. Parametry i cechy tych produktów są starannie dobrane i dopasowane, przez co są sobie dedykowane.

Tak szerokie i koncepcyjne podejście do zagadnienia budowania jest stworzone z myślą o komforcie inwestorów, projektantów i wykonawców, a także w celu podniesienia standardów powstających budynków.

System SOLBET Perfekt tworzą:

 • bloczki SOLBET IDEAL - bloczki dedykowane do budowy ścian jednowarstwowych
 • bloczki Solbet OPTIMAL - bloczki do budowy ścian warstwowych, wewnętrznych nośnych i działowych
 • nadproża zbrojone z betonu komórkowego
 • płytki
 • kształtki U
 • zaprawy (cienkowarstwowa i zwykła)
 • tynki (mineralne, cementowo-wapienne i modyfikowane)
 • zaprawy klejowe do systemów dociepleń
 • kleje do płytek ceramicznych i terakoty
 • podkład betonowy
 • emulsje gruntujące
 • narzędzia ręczne do murowania
 • elementy uzupełniające do konstrukcji ścian.

Perfekcyjne dopasowanie produktów i pełna systemowa oferta pozwala ułatwić inwestorom wybór materiałów, usprawnić projektowanie oraz uprościć wykonawstwo. Dzięki temu budowanie jest prostsze, a wybudowany budynek trwały i energooszczędny.

Solbet

 

Powiązane artykuły

» Zabezpieczenie budowy na zimę