Recticel - Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie.

W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła problem izolacji od wewnątrz polega nie na tym "czy ocieplać od środka" ale "czym ocieplać", by zyskać maksymalny efekt. Materiałem godnym polecenia jest w tym przypadku Eurothane G.

Eurothane G, to twarde płyty poliuretanowe, jednostronnie pokryte płytą G-K. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się dodatkowo warstwa paroizolacji. Stosując Eurothane G unikamy żmudnego i kosztownego montażu poszczególnych warstw.

Eurothane G standardowo występuje w wymiarach 2600 x 1200 mm i grubościach od 20 do 120 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła Eurothane G to 0,023 W/mK - to bezkonkurencyjny parametr w porównaniu z innymi materiałami. Tam gdzie zmiana wyglądu elewacji jest niemożliwa, zastosowanie Eurothane G może być jedynym rozwiązaniem.

Izolacja ścian i poddasza płytą Eurothane G

Płyty termoizolacyjne Eurothane G zastosowane może zostać jako termoizolacja od wewnątrz: ścian, sufitów, poddaszy lub ścianek działowych. W tej aplikacji Eurothane G montowane jest najczęściej na drewnianym podłożu lub klejone bezpośrednio do ściany klejem gipsowym. Płyty Eurothane G zamontowane mogą również zostać po wewnętrznej stronie skośnego dachu.

Wykańczanie powierzchni płyt Eurothane G

Do wykończenia zewnętrznego płyty użyte mogą zostać właściwie wszystkie materiały wykończeniowe oprócz materiałów zawierających w swoim składzie wapno. Płyty Eurothane G przystosowane są do tapetowania, malowania, oraz pokrywania płytkami ceramicznymi.

Więcej informacji na www.recticelinsulation.com

Recticel