Prof. Charles Kibert gościem PLGBC Green Building Symposium

Dodano: piątek, 28 lipca 2017 02:17

PLGBC Green Building Symposium od kilku lat jest już symbolem zielonego postępu w polskiej branży nieruchomości oraz najlepszą platformą wymiany pomysłów, współpracy, partnerstwa i nowych informacji. Przekrojowa tematyka najbardziej rozpoznawalnej konferencji o zielonym budownictwie pozwala na zebranie szerokiego grona odbiorców z Polski i zagranicy, uczestniczących w procesach rynku nieruchomości.

W tegorocznej edycji, która odbędzie się 5 października 2017 r. w Warszawie, podczas sesji głównej i sesji tematycznych przedstawione zostaną najnowsze trendy w zielonym budownictwie, aspekty projektowe, wpływ budynku na człowieka oraz, co bardzo ważne, w jaki sposób można sfinansować zrównoważony budynek. Partnerem tegorocznej konferencji jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Charles J. Kibert jest profesorem M.E. Rinker Sr. School of Building Construction, dyrektorem Powell Center for Construction and Environment na Uniwersytecie Florydy, oraz współzałożycielem i prezesem Cross Creek Initiative, organizacji non-profit typu joint venture, łączącej naukę z biznesem, która wdraża zasady zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Jest członkiem zarządu Green Building Initiative, organizacji non-profit propagującej certyfikację budynków zwaną Green Globes.

Charles wykłada zrównoważone budownictwo na Uniwersytecie Florydy oraz przygotowuje doktorantów specjalizujących się w tej dziedzinie. Jest także twórcą i prowadzącym szkolenia w zakresie zrównoważonego budownictwa dla branży w USA oraz innych krajach. Jest autorem czterech edycji książki Sustainable Construction: Green Building Design and Construction i współautorem Working toward Sustainability: Ethical Decision Making in a Technological World.

W temacie wystąpień na Sympozjum PLGBC finalizuje rozmowy również m.in. z Rossem Shusterem, prezesem United Technologies CCS, i pracownią Foster + Partners.

Rejestracji na 7. PLGBC Green Building Symposium można dokonać na stronie: http://konferencja.plgbc.org.pl/rejestracja/.

źródło i zdjęcie: PLGBC