Potrójne odznaczenie "IF product design award" dla Schüco International

Dodano: piątek, 02 grudnia 2011 15:18

Z powodu bardzo wysokich wymagań stawianych zgłaszanym produktom uczestnictwo w organizowanym przez International Forum Design konkursie stanowi ogromne wyzwanie. Złożone z ekspertów jury konkursu nagrodziło aż 3 rozwiązania firmy Schüco.

Prestiżowe wyróżnienie IF product design award przyznawane jest tylko najbardziej kreatywnym produktom na świecie. W roku 2011 do konkursu przystąpiło 1605 uczestników. Liczba ta jest z roku na rok coraz większa. Produkty Schüco International dostrzeżono wśród 4322 zgłoszeń z 48 krajów.

Sam udział w konkursie oznacza wstąpienie w szeregi światowych innowatorów. Laureaci otrzymują prawo do posługiwania się, znanym na całym świecie, znakiem. Logo konkursu wyróżnia najlepsze i najbardziej kreatywne produkty oraz usługi.

Potrójne odznaczenie "IF product design award" dla Schüco International przyznane zostało za system proaktywnej fasady Schüco 2° System, system drzwi przesuwnych Schüco ASS 77 PD.SI oraz manager drzwiowy Schüco Door Control System (DCS).

Fasada Schüco 2° SystemWedług zamierzeń producenta fasada Schüco 2° System ma przyczynić się do realizacji celu obniżenia globalnej temperatury o 2°C. System fasadowy dokonuje samoczynnej adaptacji do zmiennych warunków klimatycznych, pór roku oraz warunków atmosferycznych. Fasada wyposażona jest w dwie adaptacyjne powłoki, które mogą być przesuwane do dowolnego położenia.

Podczas zimnych nocy nieprzezierna, ciepła powłoka nasuwana się na przeszklenia, co zwiększa izolacyjność cieplną i stopień ochrony antywłamaniowej. Z kolei w ciepłe i słoneczne dni używana może być warstwa z ogniwami fotowoltaicznymi. Stanowi ona efektywną ochroną przeciwsłoneczną i jest generatorem energii.

Warstwy mogą być sterowane za pomocą wbudowanych czujników lub ręcznie. Stałym elementem systemu Schüco 2° jest termoaktywna ściana. Pozwala ona ograniczyć zużycie energii do ogrzewania i chłodzenia budynku dzięki wbudowanym systemom wentylacji z odzyskiem ciepła.

Aluminiowy system Schüco ASS 77 PD.SIAluminiowy system Schüco ASS 77 PD.SI o głębokości zabudowy 77 mm umożliwia wykonywanie wielkoformatowych przeszkleń przesuwnych, osiągających doskonałe wartości Uw = 0,8 W/m²K. Zastosowane profile pozwalają na uzyskiwanie panoramicznego widoku. Estetyka systemu uzyskana jest przez wyeliminowanie uchwytów i ukrycie wewnątrz profilu mechanizmów sterujących drzwiami.

Obsługa odbywa się za pomocą przycisku na panelu kontrolnym. Napęd i mechanizm ryglujący pracują szybko i bezgłośnie, przesuwając skrzydła o wadze nawet do 500 kg.

Schüco Door Control SystemPotrójne odznaczenie "IF product design award" dla Schüco International firma zawdzięcza także systemowi kontroli dostępu i wyjścia awaryjnego Door Control System (DCS). DCS zawiera czytniki kart i linii papilarnych, przyciski i kamerę video oraz komponenty wyjścia awaryjnego, czyli przyciski ewakuacyjne, przełączniki kluczykowe i elementy komunikacji wizualnej.

Specjalnie opracowane metody instalacji umożliwiają elastyczne konfigurowanie i łatwy montaż wybranych elementów. Znajdujące się w ofercie modele o różnej geometrii sprawiają, że system nadaje się doskonale dla budynków nowo budowanych i istniejących. Wprowadzenie komponentów na rynek odbędzie się na wiosnę 2012 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Schüco International, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco International