Konsumencki Lider Jakości 2016 dla Termo Organiki

Dodano: czwartek, 12 maja 2016 12:07

Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń piąty raz z rzędu zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości. To kolejne, prestiżowe potwierdzenie wysokiej jakości produktów lidera rynku ociepleń.

Termo Organika po raz piąty z rzędu (2012, 2013, 2014 2015 i 2016) została wyróżniona Złotym Godłem, najwyższą i najważniejszą nagrodą Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii "Producenci Styropianu". Wyniki najnowszej edycji potwierdzają przewagę produktów Termo Organiki nad konkurencją, zwłaszcza w zakresie jakości wyrobów. W ramach programu przeprowadzono ogólnopolskie badania opinii konsumentów na temat rynku styropianów. Na przestrzeni ostatnich edycji liczba próby zmieniła się z 1692 do 11571 respondentów w tegorocznych badaniach. Przy konstrukcji próby pod uwagę został wzięty rozkład ludności Polski wedle wieku i płci opracowany przez GUS w 2011 r. Respondenci odpowiadali na pytania związane m.in. ze znajomością rynku styropianów, producentów, cen, dostępności czy w końcu jakości.

Co sprawiło, że Termo Organika ponownie została uznana za lidera Jakości? Uczestnicy badania najczęściej wskazywali, że Termo Organika to przede wszystkim producent styropianu o najwyższej jakości. Głosujący na Termo Organikę w 2016 r. najczęściej wymieniali następujące atuty marki: "Ocieplałem ich produktem i jest dobry" , "Sam mam styropian tej firmy na bloku, polecam", "Cena jest przystępna, a produkt jest łatwo dostępny". Respondenci musieli również przypisać skojarzenia dotyczące badanych marek. Termo Organika najczęściej kojarzona jest z nowoczesnością, niezawodnością i ociepleniem. Firma we wszystkich badaniach wyprzedziła konkurencyjnych producentów styropianu.

Stałe uznanie konsumentów dla naszej firmy i jej produktów, a w efekcie kolejne cenne, prestiżowe Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości potwierdza pozycję Termo Organiki na rynku oraz wysoką jakość jej materiałów do ocieplenia budynków. Serdecznie dziękuję wszystkim głosującym na nas, za okazane nam zaufanie i wsparcie, mówi Krzysztof Krzemień dyrektor techniczny Termo Organiki. Nasza firma dostarcza na rynek zarówno najwyższej jakości, stale unowocześniane styropiany, jak i kompletny system ociepleń zapewniający niezbędne materiały potrzebne do wykonania pełnej izolacji budynku, czyli kleje, grunty, tynki i farby. Jakość styropianów oraz innych produktów do ocieplenia Termo Organiki jest efektem najwyższych standardów technologicznych oraz surowych procedur kontrolnych. We wszystkich fabrykach firmy funkcjonują laboratoria, w których badana jest każda partia materiałów, na każdym etapie produkcji. Dodatkowo wszystkie rodzaje płyt styropianowych są poddane zewnętrznej kontroli prowadzonej przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Pracownicy instytutu dwa razy w roku, pobierają z rynku (z hurtowni lub placu budowy) produkty Termo Organiki i poddają je laboratoryjnej kontroli. Nagroda tym bardziej cieszy, że przyznają ją właśnie konsumenci, na opinii których nam szczególnie zależy.

Nagrody i uznanie nie tylko od konsumentów

Termo Organika od ponad dekady jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak: "Certyfikat Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości" czy "Laureat Programu Promocji Jakości" przyznawany przez Europejską Kapitułę Jakości i Ekologii. Firma otrzymała również "Orły Polskiego Budownictwa" - wyróżnienie w kategorii producenci materiałów budowlanych. W ubiegłych latach Termo Organika otrzymała złotą statuetkę Budowlanej Marki Roku oraz jako jedyna firma z Polski  uczestniczy w European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS), wpływowej organizacji zrzeszającej  stowarzyszenia i producentów styropianu z krajów Unii Europejskiej. Termo Organika również jako jedyna firma z branży posiada na wszystkie swoje wyroby prestiżowe Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej.