Nowe warunki kredytów "Rodzina na swoim"

Dodano: czwartek, 25 sierpnia 2011 08:36

31 sierpnia 2011 r. zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin. Udział w programie Rodzina na Swoim według starych zasad wymaga złożenia wniosku w banku do 30 sierpnia 2011 r. włącznie.

Nowe reguły programu "Rodzina na swoim" wprowadzają przede wszystkim obniżenie maksymalnej ceny metra kwadratowego nieruchomości nabywanej na rynku pierwotnym o 28%. Dla rynku wtórnego ma to być wartość ponad 42%. W okresie objętym dopłatami nie będzie można nabyć innej nieruchomości. Ograniczeniu temu nie podlega nieruchomość pozyskana jako spadek.

Nowe warunki kredytów "Rodzina na swoim" wprowadzają zmiany dotyczące wieku kredytobiorców. Kredyt z dofinansowaniem nie zostanie udzielony osobom powyżej 35 roku życia. W przypadku małżeństw kryterium to będzie musiała spełniać jedna osoba. Limitu wiekowego nie ma dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Pozytywną zmianą w programie "Rodzina na swoim" jest poszerzenie grona beneficjentów o singli. Nabywając mieszkanie o powierzchni nieprzekraczającej 50 m2 dofinansowaniem będzie objęte 30 m2.

Osoba stanowiąca jednoosobowe gospodarstwo domowe nie będzie mogła, według nowych warunków kredytów "Rodzina na swoim", finansować preferencyjnym kredytem zakupu nieruchomości, jeśli właścicielem innej była już wcześniej.

źródło i zdjęcie: PRIME TIME PR