Certyfikat ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS

Dodano: piątek, 05 sierpnia 2011 11:47

Lakma Term QEPS jest jedynym w Polsce systemem izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi nakładanymi za pomocą agregatów natryskowych, który otrzymał Europejską Aprobatę Techniczną (ETA) i prawo do oznakowania CE na systemowych wyrobach.

Uzyskanie certyfikatu ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS wskazuje na przeprowadzenie przez firmę Lakma SAT procedury wymaganych dla oceny zgodności wyrobów z ujednoliconymi normami państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

"Pozytywny wynik audytu jest dowodem na wysoką jakość wszystkich materiałów wchodzących w skład Lakma Term QEPS. Wśród nich znajdują się między innymi kleje, grunty i tynki nadające się do nakładania innowacyjną metodą natryskową. W Polsce, jedyną firmą oferującą produkty umożliwiające jej zastosowanie jest Lakma SAT" - mówi Dawid Sibilak, dyrektor ds. marketingu spółki Lakma SAT.

certyfikat ETATesty izolacji cieplnej Lakma Term QEPS dotyczyły zachowania w zmiennych warunkach cieplnych i wilgotnościowych, reakcję na zamrażanie, ogień i uderzenia. Sprawdzano również paroprzepuszczalność. Procedury udzielenia aprobaty oparte zostały na założeniu 25-letniego okresu użytkowania izolacji.

Aby możliwe było wystawienie certyfikatu ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS kontroli poddany został także proces produkcji i dystrybucji produktów oraz ich rzeczywista użyteczność dla ocieplonego budynku.

Firma Lakma SAT działa od 1993 r. Zdobyła sobie pozycję jednego z czołowych polskich producentów w branży chemii budowlanej. Otrzymanie certyfikatu ETA dla izolacji cieplnej Lakma Term QEPS umacnia ogromne zaufanie i popularność produktów spółki.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Lakma, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Lakma SAT

Firma Lakma