BOLIX wprowadza chemiczne znaczniki przeciw podróbkom

Dodano: piątek, 09 września 2011 13:29

Na polskim rynku pojawiło się nowe, niepokojące zjawisko. Podrabianie markowych produktów weszło w obszar materiałów budowlanych. Ze względu na branżę, której dotyczy, proceder ten może się z czasem okazać niebezpieczny.

Niezwykle powszechna i znana od wieków praktyka podrabiania uznanych wyrobów wysokiej jakości jest na polskim rynku, w przypadku budownictwa, czymś jeszcze dość nowym. Aby łatwo potwierdzić oryginalność swoich produktów firma BOLIX wprowadza chemiczne znaczniki przeciw podróbkom.

Fałszowane materiały powodują uszkodzenia budynków oraz odbarwienia na powierzchniach elewacji. Nieświadomy dystrybutor jest też narażony na finansowe i prawne konsekwencje. By dobrze pełnić swoją rolę, materiały budowlane muszą mieć odpowiednie właściwości mechaniczne i fizyko-chemiczne. Wymaga to monitorowania procesu produkcji i kontrolowania jakości wyrobu. W efekcie oryginalne produkty utrzymują właściwy budowlany standard oraz dają odbiorcy podstawę do ewentualnych reklamacji.

Tymczasem, to właśnie najbardziej cenione marki i wyroby najlepszej jakości są narażone na podrabianie w największym stopniu.
"Od wielu lat, dbamy o najwyższą jakość produkowanych przez nas materiałów budowlanych. Dlatego, aby chronić naszych klientów przed podróbkami, podjęliśmy działania zapobiegawcze i wprowadzamy do naszych produktów znaczniki chemiczne. Dzięki prostemu testowi, w szybki i łatwy sposób możemy przekonać się o zgodności materiału z najwyższymi standardami BOLIX. Metoda ta jest na tyle skuteczna, że nawet po latach jesteśmy w stanie stwierdzić oryginalność produktu, nie tylko przed jego użyciem, ale nawet już po zastosowaniu np. na elewacji budynku", mówi Marek Zając z firmy BOLIX.

Specjalizujący się w produkcji materiałów elewacyjnych BOLIX wprowadza chemiczne znaczniki przeciw podróbkom w trosce o zachowanie wysokiej pozycji wśród liderów tej branży oraz by trwale zachować dobre relacje z klientami. Przy wykorzystaniu tynków, farb i klejów marki BOLIX wykańczanych jest rocznie około 4,5 mln m2 elewacji budynków.

źródło i zdjęcie: Bolix