Fotowoltaiczna fasada przyścienna Schüco

Dodano: czwartek, 29 września 2011 11:54

Dzięki fotowoltaicznemu systemowi Schüco FSE 3800 niewykorzystywane dotąd powierzchnie fasad dostarczą bezpłatnej i całkowicie ekologicznej energii. Rozwiązanie może być szczególnie użyteczne dla właścicieli hal produkcyjnych i magazynowych.

Fasada przyścienna Schüco FSE 3800, złożona z cienkowarstwowych modułów solarnych, umożliwia wykorzystanie darmowej energii nawet przy braku bezpośredniego oddziaływania promieni słońca. Działa efektywnie również w przypadku wysokich temperatur.

Coraz większa liczba inwestorów skłania się do pozyskiwania całkowicie darmowej energii ze słońca. Jest to głównie wynikiem wzrastających cen energii oraz wyznaczonych przez Unię Europejską celów zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w procesach produkcji. Nie bez znaczenia jest też świadomość potrzeby ochrony środowiska.

Konstrukcja fotowoltaicznej fasady przyściennej Schüco pozwala na bezinwazyjny i szybki montaż na każdym rodzaju budynku. Oprócz ograniczenia kosztów prowadzenia działalności, zachętą mogą być także korzyści jakie daje obrót "zielonymi certyfikatami".

Dachy hal produkcyjnych i magazynowych oraz wielkopowierzchniowe elewacje oferują rozległe możliwości montażu modułów fotowoltaicznych. Ograniczeniem bywa niewielka obciążalność tych powierzchni. Lekkie, cienkowarstwowe moduły fasady przyściennej Schüco umieszczone na kompaktowych, stalowych ramach montażowych nie obciążają nadmiernie elementów budynku.

Fasadowy system wytwarzania energii elektrycznej składa się z 10 modułów o łącznej powierzchni 57,2 m2 (11,20 m x 5,23 m), systemu montażowego oraz falownika do konwersji prądu stałego na zmienny. Pozwala to na wyprodukowanie nawet 3 MWh energii elektrycznej w ciągu roku.

Mocowanie do elewacji odbywa się w sposób bezinwazyjny w zaledwie czterech punktach. Fasada może być w dowolnym momencie rozbudowana o dodatkowe moduły.

Najwyższą wydajność paneli słonecznych osiągnie się montując je po stronie południowej pod kątem 80°. Bardzo wydajna technologia cienkowarstwowa pozwala na wykorzystywanie także światła rozproszonego jakie występuje o zmierzchu lub podczas zachmurzenia.

Fasada przyścienna Schüco FSE 3800Fotowoltaiczna fasada przyścienna Schüco stanowi niezwykle praktyczną ozdobę budynku. Dzięki powierzchniom modułów wygląd obiektu nabiera charakteru nowoczesnego i ekologicznego.

Moduły cienkowarstwowe są ekologiczne już na etapie produkcji. Wytwarzane są z powszechnie występujących materiałów, takich jak szkło, krzem, aluminium i miedź. Nie zawierają kadmu i ołowiu. W oczach ewentualnych najemców lub nabywców korzystanie ze zrównoważonej technologii wpływa na podniesienie prestiżu i wartości nieruchomości.

Wykazywanie uzysków zielonej energii stanowi podstawę do wystąpienia do URE o zielony certyfikat. Podlega on obrotowi na Towarowej Giełdzie Energii i może być dodatkowym źródłem zysku. Fotowoltaiczna fasada przyścienna Schüco może stanowić atrakcyjną wizytówkę obiektu i być wyrazem świadomości ekologicznej właściciela, który inwestuje w odnawialne źródła.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Schüco, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco