Farby elewacyjne Tytan uzyskały Atest Higieniczny

Dodano: wtorek, 11 października 2011 07:09

Producent farb elewacyjnych serii Tytan, firma Selena SA, uzyskała na farby EOS, EO i E Atest Higieniczny HK/B1116/01/2011 wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

W celu potwierdzenia najwyższej jakości swoich produktów firma Selena SA złożyła w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego wniosek o atest Państwowego Zakładu Higieny dla farb elewacyjnych Tytan.

W badaniach wykazano, że farby nie wydzielają do atmosfery szkodliwych substancji i w czasie normalnego ich użytkowania pozostają przyjazne dla środowiska oraz całkowicie bezpieczne dla ludzi. Z uwagi na te właściwości mogą być bezpiecznie stosowane w budynkach o podniesionych rygorach higienicznych, czyli placówkach służby zdrowia, obiektach gastronomicznych oraz oświatowo-wychowawczych.

Farby elewacyjne Tytan uzyskały Atest Higieniczny na podstawie badań ich wpływu na środowisko oraz precyzyjnego opisu technicznego przedstawiającego skład chemiczny wyrobów i ich przeznaczenie.

Atest Higieniczny dla farb TytanAtest Higieniczny HK/B1116/01/2011 uzyskały trzy farby elewacyjne Tytan:

  1. Zaawansowana technologicznie farba elewacyjna EOS z efektem fotokatalizy, produkowana na bazie dyspersji silikonowej z dodatkiem wypełniaczy najnowszej generacji.
  2. Innowacyjna farba elewacyjna EO zolokrzemowa, produkowana na bazie zolu kwasu krzemowego.
  3. Farba elewacyjna E akrylowa, sporządzana na bazie dyspersji akrylowej z dodatkiem wysokiej jakości pigmentów i wypełniaczy.

Farby z efektem fotokatalizy tworzą na powierzchni powłokę samoczyszczącą. W wyniku padającego na pomalowaną powierzchnię światła słonecznego zachodzą chemiczne reakcje utleniające. Powodują one rozkład zabrudzeń organicznych i ich samoczynne odpadanie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Selena SA

Firma Selena SA