Zastosowanie drewna w architekturze

Dodano: wtorek, 25 października 2011 12:57

Drewno jako jeden z niewielu materiałów bardzo dobrze komponuje się z niemal wszystkimi materiałami pozwalając na tworzenie niekonwencjonalnych rozwiązań. W poszukiwaniu nowych efektów wielu architektów zwraca obecnie uwagę na ten tradycyjny budulec.

Drewno jest coraz częściej wykorzystywane jako materiał wykończeniowy elewacji budynku oraz przy tworzeniu efektownych wnętrz. Gama egzotycznych gatunków drewna oferowana przez firmę DLH jest doskonałą propozycją dla wszystkich szukających oryginalnych i naturalnych aranżacji. W ofercie znajdują się zarówno deski elewacyjne EVERO, jak i lite deski podłogowe.

Łącznie ze zmianami stylu życia zmieniają się trendy w projektowaniu obiektów i przestrzeni użyteczności publicznej. Obecnie architekci zwracają się ku surowcom naturalnym i zastosowanie drewna w architekturze staje się widoczne coraz częściej.

Egzotyczne gatunki drewna doskonale harmonizują z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi. Mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi. Oferowane przez DLH deski elewacyjne EVERO produkowane są z takich gatunków jak cedr czerwony, meranti, modrzew syberyjski, świerk skandynawski oraz tatajuba.

Różnorodne egzotyczne drewno daje duże możliwości architektonicznej ekspresji. Interesujące może być połączenie dużych przeszkleń z elewacją z drewna Tatajuba. Miodowy kolor drewna emanującego ciepłem nadaje lekkość dużym powierzchniom ścian. Dzięki zastosowaniu takiego połączenia budynek może stać się elegancki, niezwykle estetyczny i jednocześnie awangardowy.

Drewno Tatajuba charakteryzuje się wyjątkową odpornością na korozję biologiczną w zmiennych warunkach atmosferycznych. Zachowuje naturalny wygląd przez wiele lat co znacznie upraszcza konserwację. Efektowna fasada EVERO ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Zastosowanie drewna poprawia własności systemu ocieplenia budynku.

Pozytywny wpływ na zastosowanie drewna w architekturze ma również ekologiczny nurt, który w wielu przypadkach inspirująco wpływa na projektantów. Pojawia się wiele realizacji tworzonych na bazie kontrastowych połączeń. Wykonywane elewacje mogą w całości składać się z drewnianych desek ale spotykane są również aranżacje łączące drewno ze stalą, betonem lub szkłem.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DLH Poland.

źródło i zdjęcie: DLH Poland