Domy szkieletowe firmy Tektum

Dodano: czwartek, 10 listopada 2011 13:32

Technologia szkieletowa budowy domów, powoli ale konsekwentnie zdobywa coraz większą popularność w naszym rejonie geograficznym. Firma Tektum, która zdobyła doświadczenie na rynku skandynawskim, kontynuując rozwój otworzyła niedawno niezależny oddział w czeskiej Pradze.

Obecnie inwestorzy poszukują rozwiązań skracających czas budowy oraz zachowujących przy tym trwałość i energooszczędność konstrukcji. Dom o konstrukcji szkieletowej trudno odróżnić od budynku postawionego z pomocą tradycyjnej technologii murowanej. Przy tym dom szkieletowy jest tańszy w utrzymaniu od budynku murowanego.

Budowa domu szkieletowego Tektum.Domy szkieletowe firmy Tektum charakteryzuje konstrukcja ścian o współczynniku przenikania ciepła na poziomie 0,17 W/m²K. Pozwala to obniżyć średni koszt utrzymania domu modułowego nawet o 70% w stosunku od murowanego. Aby osiągnąć podobne wyniki w technologii murowej, należałoby wznosić ściany o grubości 45-50 cm. Niewątpliwie miałoby to wpływ na zmniejszenie powierzchni użytkowej domu.

"Drewno, mimo iż ma słabszą zdolność do akumulacji ciepła, szybko się nagrzewa do odpowiedniej temperatury, posiadając przy tym naturalne zdolności termoizolacyjne. Ściany są wentylowane dzięki zastosowaniu szczeliny wentylacyjnej. Dodatkowo podwójna izolacja z wysokiej jakości wełny mineralnej sprawia, że cała konstrukcja ma wysokie parametry energetyczne. Wełna mineralna zapobiega stratom ciepła, tłumiąc dodatkowo hałasy dobiegające z otoczenia" - mówi dyrektor techniczny firmy Tektum, Maciej Wojniłowicz.

Chcąc rozwijać swoją działalność i otwierać się na kolejne rynki firma Tektum nawiązała współpracę ze znanym kolarzem Ondřejem Sosenką. W Pradze powstał niezależny oddział oraz wybudowano dom pokazowy. Ondřej Sosenka jest właścicielem firmy Tektum Bochemia s.r.o.

Dom pokazowy firmy Tektum w Pradze."Budownictwo oparte na technologii skandynawskiej sprawdza się z sukcesem nie tylko w północnym rejonie Europy. Zyskuje popularność także w Polsce, więc w Czechach z pewnością trafi na podatny grunt. Na rynku funkcjonuje wiele rozwiązań opierających się na konstrukcjach szkieletowych. Do nawiązania współpracy z firmą Tektum przekonało mnie przede wszystkim jej rzetelne i kompleksowe podejście do realizacji potrzeb klientów - od początku do końca danej inwestycji budowlanej - oraz zalety oferowanej technologii", mówi Ondřej Sosenka.

Tektum zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych. Domy szkieletowe firmy Tektum realizowane są od projektu, przez wykonawstwo, aż do ostatecznego wykończenia i przekazania do użytku.

źródło i zdjęcia: tektum.com.pl