Nowa fabryka Arbetu w Czachorowie

Dodano: czwartek, 24 listopada 2011 12:38

Jeden z największych producentów styropianu w Europie, Fabryka Styropianu ARBET, jest w 100% firmą polską. Przedsiębiorstwo kontynuuje budowę nowego kompleksu produkcyjnego w Czachorowie koło Gostynia. Nowy zakład ma być otwarty wiosną 2012 r.

Fabryka Styropianu ARBET posiada obecnie 5 zakładów produkcyjnych. Dzięki nowoczesnemu zarządzaniu i wytwarzaniu produktów najwyższej jakości zdobyła ugruntowaną pozycję na polskim rynku. ARBET prowadzi także eksport do Niemiec, Skandynawii i krajów nadbałtyckich.

Budowa nowej fabryki Arbetu w Czachorowie ruszyła w maju 2011 r. Postępy prac są bardzo szybkie. Jeżeli zimowa aura znacząco nie spowolni prac, to możliwe będzie przedterminowe zakończenie inwestycji.

Budowa fabryki ARBET w CzachorowiePowierzchnia powstającej hali jest ponad dwukrotnie większa niż znajdującej się w pobliskim Gostyniu. Sam obszar, na którym jest budowana jest większy ponad czterokrotnie. Przy budowie fabryki prowadzone są obecnie prace dotyczące montażu systemu izolacji cieplnej. Wykorzystywane są przy tym płyty styropianowe produkowane przez ARBET.

Fabryka Styropianu ARBET uruchomiła niedawno zakład w Przodkowie. Uważany jest on za jeden z najnowocześniejszych w tej branży w Europie. Zakład w Czachorowie również będzie wyposażony w najnowocześniejsze dostępne maszyny i urządzenia. Nastąpi dzięki temu znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy. To z kolei przełoży się na podniesienie poziomu obsługi klientów oraz skrócenie czasu realizacji zamówień.

Nowa fabryka Arbetu w Czachorowie, dysponując nowoczesną technologią oraz dużą powierzchnią produkcyjną i magazynową, będzie mogła wytwarzać styropian o najwyższych parametrach jakościowych i użytkowych. W zakładzie odbywać się będzie również wdrażanie do produkcji nowych wyrobów.

"W Czachorowie produkcję rozwijać będzie załoga zakładu w Gostyniu. To naprawdę doświadczeni pracownicy, dojrzała i wartościowa kadra. Dostaną doskonałe warunki pracy, nowoczesne maszyny i możliwości rozwoju zawodowego. Szczególnie zależy nam na tym, by sukces przedsiębiorstwa był również sukcesem tych ludzi" - mówi dyrektor ds. rozwoju FS ARBET, Roman Ostrowski.

Firma ARBET ma też następne, ambitne plany. Wdrażany będzie Zintegrowany System Zarządzania, który obejmie wszystkie zakłady firmy. System ten umożliwi optymalizowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie i bieżące dostosowywanie do współczesnych wymagań i najnowszych standardów.

ARBET jest członkiem Stowarzyszenia na rzecz Systemów Ociepleń oraz Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu.

Nowa hala fabryczna firmy ARBET w CzachorowieNowa fabryka Arbetu w Czachorowie dołączy do firmowych obiektów znajdujących się w Koszalinie, Golubiu-Dobrzyniu, Gostyniu, Jaśle i w Przodkowie. Korzystna lokalizacja nowej fabryki wpłynie na ekspansję Arbetu na nowe rynki zbytu. Przy zachowaniu dotychczasowego tempa prac budowlanych, już w lutym 2012 r. z linii produkcyjnej będzie mogła zejść pierwsza płyta styropianowa.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Fabryki Styropianu ARBET, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: FS ARBET

Firma Arbet