Zastosowanie cegły wg marki Röben

Dodano: wtorek, 29 listopada 2011 10:04

Na podstawie wyników przeprowadzonej przez Röben sondy wynika, że miejscem gdzie inwestorzy najchętniej wykorzystują cegłę, jest elewacja. Jej pozostałe zastosowania zyskują zdecydowanie mniej zwolenników. Gdzie jeszcze warto zastosować cegły?

Marka Röben przeprowadziła ankietę której, 43% respondentów odpowiedziało, że w trakcie budowy domu, cegłę najchętniej zastosowałoby na elewacji. Dużym zainteresowaniem cieszy się także wykorzystanie klinkieru na ogrodzeniu - na takie rozwiązanie zdecydowałoby się 30% osób biorących udział w badaniu.

Znacznie mniej popularna okazała się cegła we wnętrzach (16%) oraz w ogrodzie na elementach małej architektury (11%). Po tych wynikach można jasno stwierdzić, że większość inwestorów hołduje tradycji stosowania klinkieru na elewacji.

Cegła znajdzie swoje zastosowanie jako materiał, który można stosować zarówno w tradycyjnych czy rustykalnych, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Surowa ceglana ściana w połączeniu z odsłoniętymi instalacjami i odpowiednio dobranymi, nielicznymi meblami wykreuje niepowtarzalny klimat loftu. W eklektycznych wnętrzach, typowych dla wielu domów, klinkier pozwoli stworzyć wyjątkowe, przyciągające wzrok elementy wystroju.

Różne kombinacje takich czynników, jak barwa cegły, jej format, struktura powierzchni lica, rodzaj wiązania oraz kolor spoiny dają niezliczone możliwości tworzenia ciekawych zestawień w pomieszczeniach.

Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby wirtualnie wypróbować swoje pomysły na wystrój wnętrz, firma Röben stworzyła interaktywne narzędzie doboru kolorów. Są to dwie wizualizacje - salonu z aneksem kuchennym oraz sypialni, gdzie można "przymierzyć" ponad 20 różnych typów cegieł klinkierowych i licowych ręcznie formowanych marki Röben.

Aplikacja dostępna tu, pozwala nie tylko na eksperymenty z kolorystyką cegieł, ale także na dopasowanie barwy fugi, ścian, podłogi, mebli oraz innych elementów wyposażenia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Röben, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Roben

Röben
Firma Roben