Profile PVC firmy Plastivan na zamówienie

Dodano: piątek, 16 grudnia 2011 11:59

Spółka Plastivan zajmuje się produkcją i dystrybucją profili budowlanych i wykończeniowych z PVC. Obecnie wprowadziła do swojej działalności usługę wytłaczania specjalistycznych profili PVC, zamawianych przez odbiorców z innych branż.

Tworzywa sztuczne zastępują coraz częściej stal oraz drewno. Nowa usługa produkcji profili PVC na zamówienie otwiera firmie Plastivan możliwość współpracy z klientami zamawiającymi wykonanie przedmiotów codziennego użytku, elementów dla przemysłu samochodowego oraz profili służących do wykańczania mebli.

Profile PVC - PlastivanPopularność PVC i możliwości jego wykorzystywania systematycznie wzrastają ze względu na wyjątkowe właściwości. "W odpowiedzi na zwiększoną ilość zastosowań tworzyw sztucznych, postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność wytłaczania usługowego przez dostarczanie produktów PVC dla indywidualnych aplikacji", mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan.

Tworzywo PVC z uwagi na skład chemiczny, czyli związki wapna i cynku, pozwala na ponowne przetwarzanie produktów bądź ich bezpieczną utylizację. Między innymi dzięki temu zwiększa się liczba firm wytwarzających profile PVC, które mają coraz szersze zastosowanie w branży budowlanej, elektrycznej, tekstylnej czy medycznej. Znanym produktem firmy Plastivan są okładziny Siding DURASID.

Nowa usługa firmy Plastivan pozwala klientom składać zamówienia na wytłaczanie specjalnych wyrobów i profili PVC, które mogą funkcjonować jako elementy kuchenne czy meblowe oraz półki lub uchwyty. Mogą też stanowić części wykorzystywane w branży motoryzacyjnej.

Plastivan - profile PVC na zamówienie"Korzystamy z najnowszych technologii, dzięki temu możemy wyprodukować profile matowe, z połyskiem, bezbarwne bądź kolorowe. W zależności od zapotrzebowania klienta możemy zrealizować partie produkcyjne o dowolnej ilości", mówi Błażej Korzeniewski.

Wytłaczanie profili PVC firmy Plastivan na zamówienie jest usługą mającą charakter kompleksowy. Producent wykonuje projekt konstrukcyjny, odpowiada za dobór materiału i wykonanie odpowiedniego oprzyrządowania. Realizacja zamówienia obejmuje również testy produkowanych profili. Finalny produkt jest odpowiednio pakowany i dostarczany bezpośrednio do klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Plastivan, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Plastivan Polska

Firma Plastivan