Kończy się budowa nowej fabryki Arbetu

Dodano: sobota, 28 stycznia 2012 09:32

Budowa nowej fabryki Arbetu rozpoczęta wiosną 2011 r. powoli zbliża się ku końcowi. Pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe i obiekt, zlokalizowany w Czachorowie niedaleko Gostynia w Wielkopolsce, będzie przygotowany do odbioru technicznego.

"Otwarcie planowane było na wiosnę 2012 r., ale staramy o przyspieszenie prac w taki sposób, by otwarcie miało miejsce jeszcze w lutym br. Oczywiście przed nami ciężka zima, wszystko się może zmienić, ale ten termin jest jak najbardziej realny" mówił na początku listopada 2011 r. dyrektor ds. rozwoju Arbetu, Roman Ostrowski.

W tej chwili nowa fabryka Arbetu stoi gotowa - aktualnie trwają już tylko ostatnie prace instalatorskie. Potem inwestora czeka w Czachorowie już tylko odbiór techniczny obiektu.

FS Arbet zakłada, że docelowo 95% maszyn i urządzeń będzie nowe i bardzo nowoczesne. Otwarcie zakładu wiązać się będzie więc z wymianą parku maszynowego. Oznaczać to będzie znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych Arbetu a wszystko to z myślą o skróceniu czasu realizacji zamówień i podniesieniu poziomu obsługi klientów.

Lokalizacja fabryki jest na tyle korzystna, że zwiększenie mocy produkcyjnych wpłynie też na rozwinięcie ekspansji firmy na bardzo wymagających rynkach zagranicznych.

Filozofią Arbetu jest działanie ukierunkowane na klienta. Produkcja organizowana jest "pod zamówienie" tzn. że przygotowywane są ilości precyzyjnie odpowiadające zamówieniu i dokładnie w takim terminie, jakiego wymaga klient. Nowa fabryka ma dać całkowity komfort realizacji tych zadań. Producentowi m.in. płyt styropianowych Fasada system Grafit zależy szczególnie na tym, by wraz z wprowadzeniem nowej jakości produkcji usprawnić proces obsługi klienta.

Nowa fabryka Arbetu w liczbach:

  • powierzchnia zakładu będzie czterokrotnie większa niż w starej fabryce,
  • powierzchnia produkcyjna wzrośnie ponad dwukrotnie,
  • wydajność jest planowana na 120 procent produkcji pobliskiej fabryki w Gostyniu,
  • planowane jest wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który dotyczyć ma nie tylko najnowszej fabryki Arbetu, ale objąć ma wszystkie zakłady Fabryki.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Arbet, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Arbet

Firma Arbet