Lakma oficjalnie z certyfikatem ETA

Dodano: piątek, 03 lutego 2012 07:40

W trakcie zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Budowlanych Budma, uroczyście wręczono firmie Lakma certyfikat Europejskiej Aprobaty Unijnej (ETA). Producent chemii budowlanej otrzymał go za system izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi Lakma Term QEPS.

Lakma to obecnie jedyny producent w Polsce, posiadający certyfikat ETA na system aplikacji za pomocą agregatów natryskowych.

Certyfikat ETA został wręczony firmie Lakma SAT w czasie drugiego dnia targów Budma. Z rąk przedstawiciela ITB odebrał go prezes zarząd Lakma SAT, Krzysztof Trojan, który nie krył swojego zadowolenia:

"Aby otrzymać certyfikat ETA nasz system musiał przejść wiele rygorystycznych testów. Sprawdzały one jak wszystkie jego elementy zachowują się w m.in. w zmiennych cyklach cieplnych i wilgotnościowych czy też pod wpływem ognia i uderzeń. Certyfikat jest jednocześnie dowodem naszych starań, by oferować na rynku produkty o najwyższej jakości. Nie bez przypadku jesteśmy więc jedyną firmą w Polsce, która posiada certyfikat ETA na system aplikacji za pomocą agregatów natryskowych" mówił po wręczeniu certyfikatu prezes zarządu Lakma SAT.

Certyfikowana metoda polega na nakładaniu dedykowanych do aplikacji natryskowej warstwy tynków lub gruntów za pomocą zestawu tynkarskiego. Składa się on z kompresora, lancy lub pistoletu natryskowego, kompletu dysz oraz węża. Sposób ten jest dużo łatwiejszy, szybszy i wydajniejszy niż metoda tradycyjna (paca).

"Zdajemy sobie sprawę, że urządzenia do aplikacji natryskowej jest dosyć drogie, jednakże zależy nam na tym, by tę dużo lepszą metodę propagować wśród wykonawców. Dlatego też użyczamy nieodpłatnie odpowiednie agregaty typu Standard GUN i Profi GUN w ramach krótko- i długoterminowego najmu wykonawcom wykorzystującym nasze produkty" podkreślił Krzysztof Trojan.

System Lakma Term QEPS posiada 5-letnią gwarancję producenta.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Lakma, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Lakma

Firma Lakma