Paroc rozszerza swoją działalność na rynkach rosyjskich

Dodano: poniedziałek, 06 lutego 2012 08:18

Paroc Group realizując długoterminową strategię rozwoju, zainwestuje w linie produkcyjne izolacji budowlanych. Po zapewnieniu sobie pozycji wiodącego dostawcy izolacji w regionie Morza Bałtyckiego (dzięki zakładom produkcyjnym w Finlandii, Szwecji na Litwie i w Polsce), Paroc rozszerza swą działalność na rozwijające się rynki rosyjskie.

Paroc Group jest liderem w dziedzinie energooszczędnych produktów i rozwiązań izolacyjnych, działa w 13 krajach Europy, posiada zakłady produkcyjne w Finlandii, Szwecji, na Litwie i w Polsce.

Grupa Paroc zdecydowała się zainwestować w zakład produkcyjny w obwodzie Twerskim, na północny zachód od Moskwy. Kari Lehtinen - dyrektor generalny Grupy Paroc- twierdzi, że rosyjski rynek wełny mineralnej w najbliższych latach czeka znacznie szybszy wzrost niż w Europie Zachodniej.

"Spodziewa się, że popyt na wełnę mineralną w Rosji będzie rósł przez następnych kilka lat w tempie około 10% rocznie. Przewiduje się, również że zapotrzebowanie na materiały izolacyjne w Rosji będzie zwiększało się wskutek zaostrzonych przepisów dotyczących wydajności energetycznej i ochrony przeciwpożarowej budynków. Ponadto Rosja jest rynkiem wełny mineralnej, na którym nasze produkty są wysoko oceniane" informuje Lehtinen.

"W ciągu ostatnich dwóch dekad Paroc wypracował sobie silna pozycję na rosyjskim rynku izolacji Premium dzięki działalności placówek handlowych w Moskwie i Sankt Petersburgu. Nasza pozycja jest na tyle dobra, aby z powodzeniem odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie poprzez zorganizowanie własnej, lokalnej produkcji" kontynuuje Lehtinen.

Rozszerzając swoją działalność na rynkach rosyjskich - Paroc planuje zainwestować 170 mln Euro w Twerze, tworząc trzy linie produkcyjne izolacji budowlanych i wyposażając produkcję izolacji technicznych. Roczna wydajność produkcji wyniesie 150 tysięcy ton, a fabryka zatrudni 600 pracowników.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje jedną linię produkcji budowlanych materiałów izolacyjnych. Produkcja rozpocznie się w 2013 r.

źródło i zdjęcie: paroc.pl