Modernistyczne elewacje drewniane

Dodano: piątek, 17 lutego 2012 15:13

Architektura modernizmu charakteryzuje się dominacją surowych materiałów i geometryczną prostotą. Dzięki pojawieniu się, znacznie trwalszych niż europejskie, egzotycznych gatunków drewna, projektanci uzyskali nowe możliwości realizacji pomysłów. Trwałe fasady z drewna oferuje firma DLH Poland.

Prostotę elewacji, utrzymanych w bielach lub szarościach przełamuje obecnie egzotyczne drewno, komponujące się z zielonym krajobrazem w sposób praktycznie doskonały. Współcześni architekci chętnie wykorzystują modernistyczne elewacje drewniane. Jednak dążą do zerwania z wyizolowanym i surowym charakterem modernizmu.

Projektanci starają się tworzyć budynki przyjazne naturze zarówno od strony eksploatacji, jak i estetyki. Egzotyczne drewno łączy w sobie trwałość, naturalność i ciepły charakter, co zapewnia mu specjalne miejsce we współczesnej architekturze. Trwałe fasady EVERO firmy DLH Poland z wyselekcjonowanych gatunków takiego drewna umożliwiają kreowanie elewacji o zróżnicowanej fakturze i kolorystyce.

"Fasady z drewna egzotycznego EVERO to doskonałe rozwiązanie dla modernistycznej architektury, ze względu na naturalny charakter, ciekawy kolor i atrakcyjny rysunek słoi. Największym zainteresowaniem cieszą się okoume, meranti, tatajuba, oraz cedr czerwony. Dwa ostatnie dzięki wysokiej odporności i trwałości biologicznej można montować bez impregnacji mając pewność, że będą odporne na działanie czynników biotycznych i abiotycznych, tj. mikroorganizmów, grzybów, insektów, warunków atmosferycznych, słońca itp.

Aby zachować ich głęboką barwę na długi czas, zaleca się odpowiednią impregnację. Żywa kolorystyka i brak konieczności zabezpieczania środkami konserwującymi to zalety decydujące o popularności tych surowców. Dzięki możliwości specjalistycznej impregnacji środkami z naszej oferty uzyskujemy klasę palności B-s1-d0, zatem drewno może zostać użyte również na obiektach użyteczności publicznej", mówi Paweł Sędek, szef produktu w firmie DLH Poland.

Efektowne fasady drewniane z egzotycznego surowca ocieplają wizerunek modernistycznej architektury. Dają możliwość przełamania jednostajności i monotonii prostych brył o płaskich dachach.

DLH Poland oferuje deski elewacyjne w 8 kolorach drewna, od jasnej tonacji świerka skandynawskiego, przez łososiowo-różową barwę okoume, aż po ciemnobrązowe odcienie tatajuba. Różnorodność fasad EVERO umożliwia podkreślanie wybranych elementów architektury i uzyskiwanie interesujących efektów optycznych.

Elewacja z modrzewia syberyjskiego - DLH PolandProstokątny element w postaci drewnianej elewacji z czerwonego meranti znakomicie podkreśla wykusz, lukarnę czy strefę wejścia. Jasne drewno modrzewiowe zastosowane na ryzalitach może dodać architekturze budynku nieco lekkości. Geometrię i czystość modernistycznej formy podkreśli jednolita elewacja z modrzewia syberyjskiego lub skandynawskiego świerka.

Deski EVERO pozwalają na tworzenie gry świateł na powierzchni elewacji. Efekty takie można osiągnąć dzięki różnym profilom desek. Wrażenie nowoczesności dają płasko wyprofilowane deski FAZA, wykonywane z drewna okoume, świerka i modrzewia syberyjskiego. Do projektów awangardowych wykorzystać można deski RUND BLOCK, dające wrażenie lekkiego falowania. Wyraźną pionową strukturę mają deski RHOMBO, a lekkości bryle budynku dodadzą deski RHOMBUS.

Modernistyczne elewacje drewniane oraz wyłożone drewnem wnętrza stanowią naturalny łącznik pomiędzy strefą budynku a przestrzenią zewnętrzną. Proste bryły muszą się już odcinać od naturalnego otoczenia. Poprzez wielkoformatowe przeszklenia zielona przestrzeń wydaje się przenikać do wnętrza budynku. W ramach nowoczesnych elewacji z betonu i szkła, wyraźne powierzchnie usłojeń i barwy drewna tatajuba czy meranti pozwalają tworzyć kontrastowe zestawienia faktur i kolorów.

Oferująca deski elewacyjne firma DLH Poland posiada certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu - FSC CoC. Gwarantuje on, że drewno w produktach oznaczonych logo FSC pochodzi z kontrolowanych źródeł i dobrze zarządzanych lasów.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DLH Poland, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: DLH Poland