Kompleksowa termoizolacja jako kod genetyczny domu

Dodano: poniedziałek, 05 marca 2012 11:43

Podobnie jak informacja genetyczna ludzkiego organizmu również istniejąca w domu izolacja nie jest bezpośrednio widoczna. Decyduje jednak o jakości budynku i ma duży wpływ na komfort i warunki panujące wewnątrz.

W procesie inwestycyjnym występuje moment, w którym należy podjąć decyzję o zastosowaniu odpowiednich technologii i materiałów izolacyjnych. Kompleksowa termoizolacja jako kod genetyczny domu będzie nośnikiem jakości oraz wyznacznikiem jego unikalnych cech.

Mając obecnie do dyspozycji różnorodne, nowoczesne technologie budowlane, należałoby wprowadzić właściwe rozwiązania izolacyjne już na etapie projektowania budynku. Termoizolację należy rozumieć zarówno jako ocieplenie zewnętrzne budynku, jak i przegród wewnętrznych. Wybór optymalnej technologii izolacyjnej określa jakość domu w obszarze zdrowia, energooszczędności i ochrony środowiska.

Kompleksowe rozwiązanie termoizolacyjne, które spełnia współczesne wymagania oferuje firma Knauf Insulation. Role swoistego kodu genetycznego domu znakomicie wypełni naturalna wełna mineralna nowej generacji w technologii ECOSE®. Produkt ten jest przeznaczony do izolacji cieplnej i akustycznej. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, zwiększoną trwałością i wytrzymałością.

Wełna mineralna ECOSE® Technology została opracowana w trosce o środowisko i ekologię. Zapewnia ochronę przeciwpożarową, spełnia normy zdrowia i bezpieczeństwa. Nowy materiał izolacyjny posiada certyfikaty jakości oraz oznakowanie CE w Europie.

Produkty z wełny mineralnej charakteryzują się wysoką zawartością materiałów wtórnych i odnawialnych, przez co spełniają najwyższe wymogi budownictwa zrównoważonego. Są oczyszczone ze szkodliwych dla środowiska i człowieka fenoli oraz formaldehydów.

"Budowa domu jest przedsięwzięciem długofalowym, stąd też warto jest inwestować w energooszczędne i sprawdzone rozwiązania, wykorzystywać wysokiej jakości materiały budowlane, które nie tylko będą bezpieczne dla zdrowia i środowiska, ale też pozwolą na zaoszczędzenie i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Koszty ogrzewania domu energooszczędnego są niższe niż w przypadku budynku wybudowanego w technologii standardowej. Budynek energooszczędny powinien zużywać o 25-50% mniej energii niż tradycyjny", mówi Rafał Janiszewski, specjalista ds. rozwoju rynku w firmie Knauf Insulation.

Bez względu na porę roku, wybór wysokiej jakości systemu izolacji i zapewnienie profesjonalnego montażu, zagwarantuje optymalne warunki termiczne we wnętrzu domu oraz pozwoli na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Kompleksowa termoizolacja stanowiąc kod genetyczny domu określi panujący w nim komfort cieplny oraz efektywność wykorzystywania energii.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Knauf Insulation, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Knauf Insulation