Nowa usługa Xella Polska - szkolenie na placu budowy

Dodano: piątek, 09 marca 2012 15:30

Profesjonalizm w procesie budowlanym odgrywa bardzo ważną rolę. Pełne zachowanie przewidzianych własności bloczków zapewnia ich prawidłowe wymurowanie. Wpływa to na parametry całego budynku. Xella wprowadza usługę szkoleń dla ekip wykorzystujących materiały SILKA i YTONG.

Wyniki badania SILKA YTONG "Murarz Idealny" wskazują, że precyzja wykonania jest najważniejsza dla inwestora indywidualnego na etapie realizacji budowy. Nowa usługa Xella Polska - szkolenie na placu budowy - ma na celu propagowanie profesjonalnego wykonawstwa, z uwzględnieniem aspektu energooszczędności.

"Murowanie ścian to zadanie, które rzutuje na właściwości i koszty utrzymania całego budynku przez wiele lat. Od poprawności jego wykonania zależą parametry wzniesionych ścian i komfort przyszłego mieszkania. Rozwiązaniem gwarantującym poprawność wykonawstwa jest zamówienie profesjonalnego szkolenia, które przeprowadzi doświadczony fachowiec - instruktor SILKA YTONG", mówi Michał Jończyk, regionalny dyrektor sprzedaży Xella Polska.

Szkolenie na placu budowy będzie realizowane w miejscu docelowym, w ciągu trzydziestu dni od daty złożenia zamówienia. Warunkami koniecznymi jest tzw. "stan zero" budowy wraz z wykonaną izolacją poziomą pod ściany nadziemia oraz zaopatrzenie placu budowy w wodę i energię elektryczną. Inwestor lub wykonawca będzie także musiał dostarczyć odpowiednie materiały z oferty SILKA YTONG.

Nowa usługa Xella Polska - szkolenia na budowie - fot. SILKA YTONGPodczas dwugodzinnego szkolenia uczestnicy uzyskają szczegółowe informacje o kolejnych etapach murowania domu. Otrzymają porady i wskazówki niezbędne do optymalnego wykorzystania właściwości produktów wchodzących w skład Systemu 20 cm PLUS i poprawnego ich wykorzystania.

System 20 cm PLUS to bogaty asortyment wyrobów, które charakteryzują się bardzo dużą dokładnością wymiarową i koniecznością murowania na cienkiej spoinie (1-3 mm). Jego uzupełnienie stanowią występujące w różnych wariantach zaprawy murarskie oraz systemowe narzędzia.

Uczestnicy szkolenia przećwiczą również swoje umiejętności oraz będą mieli czas na zadawanie pytań i rozstrzygnięcie bieżących kwestii budowlanych.

"Ułożenie pierwszej warstwy, wyznaczenie punktu rozpoczęcia murowania czy prawidłowe określenie grubości spoiny - to przykłady zagadnień istotnych dla przebiegu późniejszych prac. Jeżeli wykonawca w pierwszych etapach budowy zadba o ich poprawne wykonanie, to podczas eksploatacji budynku inwestor nie będzie miał problemu z krzywymi ścianami, mostkami termicznymi i wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Dlatego tak istotne jest, zatrudnienie dobrze przygotowanej ekipy wykonawczej", mówi Dariusz Wnętrzak, właściciel firmy budowlanej ARDES z Pabianic.

Szkolenia na budowie - fot. SILKA YTONGNowa usługa Xella Polska dostępna będzie w dwóch opcjach, w zależności od rodzaju murowanej ściany: murowanie ścian jednowarstwowych w technologii YTONG albo murowanie ścian wielowarstwowych z ociepleniem w technologiach SILKA i YTONG. Szkolenia dostępne są w całej Polsce. Koszt usługi to 200,00 zł + VAT.

Dokładny program szkoleń jest dostępny na stronach internetowego sklepu firmy Xella Polska w zakładce "usługi". Szkolenie na placu budowy można zamawiać w sklepie lub pod numerami telefonów 29 767 03 60, 801 122 224.

W trakcie szkolenie będzie możliwość zakupienia kompletu systemowych narzędzi SILKA lub YTONG, ułatwiających prawidłowe murowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Xella Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Xella.pl