Nowości produktowe Baumit w katalogu 2012

Dodano: poniedziałek, 19 marca 2012 14:48

Specjaliści z firmy Baumit prowadzą badania rynku i corocznie podejmują decyzję o nowym kształcie palety produktów. Coraz bardziej zauważalny jest progres produktów skupionych wokół ociepleń budynków.

Katalog jest efektem podążania za zmieniającymi się potrzebami klientów, czyli architektów, inwestorów i firm wykonawczych. Nowości produktowe Baumit w katalogu 2012 obejmują systemy ociepleń, tynki, produkty do układania płytek, produkty renowacyjne, systemy podłogowe oraz zaprawy.

Największą zmianą w programie produktów Baumit jest wprowadzenie nowej kolorystyki Life dla tynków i farb elewacyjnych. System barw zawiera 888 zupełnie nowych kolorów i jest największy w Europie. Pozwala na stylowy i precyzyjny dobór koloru fasady. Podgląd na wszystkie kolory, a także struktury tynków mozaikowych pomaga przy podejmowaniu decyzji o kolorystycznej kompozycji całego budynku, odcieniach ścian i detali konstrukcyjnych.

Nowością produktową Baumit w grupie zapraw jest zaprawa klejowo-szpachlowa StarContact White, gwarantująca bardzo wysoką przyczepność. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla coraz bardziej popularnych na rynku elewacyjnych, grafitowych płyt styropianowych.

Z kolei, dzięki zawartości specjalnych włókien kevlarowych, dyspersyjna masa szpachlowa SilverFlex w postaci pasty do szpachlowania płyt styropianowych zapewnia wysoką odporność mechaniczną złożonych systemów ociepleń. Kotwa montażowa ze stalowym trzpieniem StarTrack Orange idealnie nadaje się do mocowania systemów ociepleniowych na bazie płyt styropianowych, szczególnie na podłożach z betonu komórkowego. Uzupełniła ona grupę kotew do ociepleń KlebeAnker, które równolegle z nowym katalogiem zmieniają swoją nazwę na StarTrack.

Kolejną nowością jest podkład gruntujący PremiumPrimer. Jest to gotowy do użycia środek wyrównujący chłonność podłoża i poprawiający przyczepność, oferowanych przez firmę Baumit, cienkowarstwowych tynków strukturalnych w systemach ociepleń Open i Star.

Baumit wprowadza również wiele nowości w obszarze tynków maszynowych: gipsowych - Ratio 2000, Ratio Power i Ratio Slim oraz cementowo-wapiennych - MPI 25 Fine. Ratio 2000 to super lekka mieszanka tynkarska do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych we wnętrzach. Ratio Power jest tynkiem gipsowym o zwiększonej twardości powierzchni i wytrzymałości na ściskanie, natomiast Ratio Slim gipsowym-maszynowym cienkowarstwowym. Charakteryzuje go łatwość i szybkość obróbki, a także wysoka przyczepności, dająca gładką powierzchnię. Tynk cementowo-wapienny MPI 25 Fine cechuje się wysoką plastycznością i drobnym uziarnieniem.

Jako uzupełnienie powyższej grupy produktów oferowany jest podkład BetonPrimer będący gruntem z dodatkiem piasku kwarcowego. Zapewnia on wysoką przyczepność tynków cementowo-wapiennych na podłożach betonowych. Nowością produktową Baumit w grupie produktów przeznaczonych do murowania i fugowania jest cienkowarstwowa zaprawa PlanoFix G w kasie M10, opracowana na bazie szarego cementu.

Katalog Baumit 2012 dystrybuowany będzie poprzez sieć handlową na terenie całego kraju oraz na targach grupy PSB. Do klientów będzie docierał dzięki bezpośredniej wysyłce oraz cyklom szkoleń organizowanych przez firmę Baumit. Tegoroczne wydanie katalogu obowiązuje od 1 marca 2012 r. W serwisie internetowym producent udostępnia także wersję elektroniczną.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Baumit, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Baumit

Firma Baumit