Arbet uruchamia nowy zakład w Czachorowie

Dodano: poniedziałek, 26 marca 2012 14:37

W miejscowości Czachorowo, położonej obok Gostynia w Wielkopolsce, producent styropianu Arbet wybudował nowy zakład. Obecnie znajduje się on w fazie rozruchu technologicznego. Produkcję uruchomi doświadczona załoga fabryki z sąsiedniego Gostynia.

Firma Arbet zakłada, iż zlokalizowanie zakładu w Czachorowie będzie na tyle korzystne, że pozytywnie wpłynie na rozwinięcie ekspansji przedsiębiorstwa na rynkach zachodnich, na których Arbet jest już obecny i ma planuje dalszy rozwój. Budowę obiektu zrealizowano przed zakładanym terminem. Pierwotnie otwarcie planowano na kwiecień 2012 r.

Urządzenia w fabryce Arbetu"Budowa fabryki została ukończona, maszyny zostały zainstalowane, trwa rozruch technologiczny, a my finalizujemy ostatnie sprawy formalne. Zakładamy, że park technologiczny będzie tu należał do jednych z najnowocześniejszych w Europie, tak jak w fabryce w Przodkowie - do tej pory najnowszej w Arbecie", mówi Roman Ostrowski, dyrektor ds. rozwoju w firmie Arbet.

Wydajność nowego zakładu w Czachorowie ma osiągnąć 120% produkcji pobliskiej fabryki Arbetu działającej w Gostyniu. Powierzchnia zakładu jest czterokrotnie większa niż w gostyńskiej fabryce o ogromnych tradycjach. Całkowita powierzchnia produkcyjna Fabryki Styropianu Arbet wzrosła ponad dwukrotnie.

Produkcja styropianu w Arbecie organizowana jest "pod zamówienie". Oznacza to, że przygotowywane ilości precyzyjnie odpowiadają zamówieniom i dostarczane są dokładnie w takim terminie, jakiego wymaga klient. Nowy zakład Arbetu w sposób całkowity zagwarantuje komfort realizacji tych założeń. Przedsiębiorstwo ma w planach również wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który obejmie nie tylko najnowsze zakłady Arbetu, ale wszystkie oddziały produkcyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Arbet, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Arbet

Firma Arbet