Kieleckie centrum handlowe z izolacjami Remmers

Dodano: czwartek, 29 marca 2012 10:47

Kieleckie centrum handlowe Galeria Echo powstało przy współudziale firmy Remmers, która jest odpowiedzialna za izolacje pionowe i poziome. Po rozbudowie galeria osiągnęła 159000 m2 powierzchni całkowitej, z czego 70000 m2 to powierzchnia handlowa.

Kieleckie centrum handlowe Galeria Echo została stworzona na kształt dziedzińca otoczonego alejami-pasażami. Zaprojektowano je w formie otwartych ciągów komunikacyjnych. Każdy pasaż zamknięty jest szklanym świetlikiem wprowadzającym światło. Galeria posiada w swojej ofercie większość znanych i popularnych marek polskich, europejskich i światowych.

Ze względu na sposób posadowienia obiektu i warunki gruntowo-wodne należało zastosować izolacje pionowe i poziome o najwyższej jakości. Izolacje poziome zostały ułożone na wierzchu płyt fundamentowych.

W kieleckim centrum handlowym wykorzystano izolacje Remmers - gruntowanie produktem krzemionkującym Kiesol i grubowarstwową powłokę bitumiczno - polimerową K2 Dickbeschichtung. Na powierzchniach poziomych powłokę zbrojono siatką. Na bardzo wilgotnych podłożach i w miejscach zalanych wcześniej wodą dodatkowo, w ramach gruntowania nakładano szlam uszczelniający Dichtschlämme i dopiero potem wykonano powłokę bitumiczno-polimerową K2 Dickbeschichtung.

W miejscach dylatacji zastosowano taśmę Fugenband B200, która zabezpiecza przed rozszczelnieniem hydroizolacji.

"Wykonawcą prac była firma Usługi Budowlane Apolinary Knap z Kielc. To sprawdzony współpracownik firmy Remmers w województwie świętokrzyskim. Mając tak duże doświadczenie w technologiach Remmers wykonują prace samodzielnie, tylko w wyjątkowych sytuacjach korzystając z mojego doradztwa" opowiada Dariusz Szastak, przedstawiciel firmy Remmers.

"Kielecka realizacja to przedsięwzięcie o niezwykle dużej skali. Cieszymy się, że nasze technologie znalazły tu swoje zastosowanie" dodaje Dariusz Szastak.

źródło i zdjęcie: Remmers

Firma Remmers