Produkt firmy Remmers na elewacji kamienicy w Łodzi

Dodano: wtorek, 10 kwietnia 2012 12:20

Prace renowacyjne przywróciły autentyczny wygląd XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Całą powierzchnię tynków nowych i starych wcześniej naprawionych pokryto białą, zbrojoną mikrowłóknami, mineralną szpachlówką powierzchniową Remmers Feinputz.

Wykorzystanie produktów firmy Remmers na elewacji kamienicy w Łodzi pozwoliło na odzyskanie dawnego blasku budynku przy Piotrkowskiej. Najbardziej czasochłonne w tym procesie były prace polegające na oczyszczeniu elewacji, a następnie rekonstrukcja dekoracji wykonanych z tynku i detalu sztukatorskiego.

Wykorzystana na elewacji szpachla Remmers Feinputz ujednoliciła fakturę tynków a poprzez sposób zatarcia uzyskano "mineralną" fakturę powierzchni. Po związaniu tynków i gładzi, podłoże zaimpregnowano preparatem wyrównującym chłonność Remmers Hydro-Tiefengrund. Na przygotowane podłoże naniesiono 2 powłoki farby krzemoorganicznej Remmers Siliconfarbe SF, zgodnie z zatwierdzonymi przez służby konserwatorskie próbami kolorystycznymi.

To właśnie wyremontowana przy użyciu produktów firmy Remmers kamienica na Piotrkowskiej zwyciężyła w czwartej edycji konkursu "Przywróćmy Blask Piotrkowskiej" na najładniejszą elewację na tej reprezentatywnej ulicy w Łodzi. Jury doceniło profesjonalizm w działaniach remontowo - konserwatorskich, poszanowanie zabytkowej substancji budynku i przyznało nagrodę "za dużą dbałość w przywróceniu jej walorów estetycznych i zabytkowych".

W pracach renowacyjnych kamienicy w Łodzi, do pomalowania elewacji zastosowano wysokiej jakości farby krzemoorganiczne Remmers.

źródło i zdjęcie: Remmers

Firma Remmers