Coraz bliżej rozstrzygnięcia konkursu Wienerberger Brick Award

Dodano: piątek, 20 kwietnia 2012 07:53

Zbliża się rozstrzygnięcie konkursu Wienerberger Brick Award zorganizowanego przez producenta cegieł klinkierowych i tynków wykończeniowych. Jest to już piąta edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego, którego zwycięzców poznamy 3 maja 2012 r. w Wiedniu.

3 maja br. w Wiedniu firma Wienerberger AG ogłosi zwycięzców piątej edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award. Wyróżnienie otrzyma pięć najlepszych, w ocenie jury konkursu, projektów nowoczesnej architektury.

"Przyznając nagrodę Wienerberger Brick Award, chcemy zwrócić uwagę na to, jak uniwersalnym produktem we współczesnej architekturze może być cegła użyta jako materiał budowlany" mówi Heimo Scheuch, CEO firmy Wienerberger AG.

Do konkursu Wienerberger Brick Award zostały zgłoszone obiekty z całego świata zbudowane przy użyciu cegły ceramicznej. Wśród pięćdziesięciu nominowanych do nagrody projektów z 28 krajów znajdują się aż trzy polskie prace: dom jednorodzinny z Rybnika autorstwa Marcina Jojko i Bartłomieja Nawrockiego, DogmA - house Project Grzegorza Stiasnego oraz Andel's Hotel zaprojektowany przez OP Architekten.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2004 r. i od tamtej pory odbywa się on regularnie co dwa lata. Łączna suma nagród w piątej edycji konkursu Brick Award to 27 tys. Euro.

źródło i zdjęcie: Wienerberger

Firma Wienerberger