Jeszcze miesiąc próby lodowej firmy Sto-ispo

Dodano: poniedziałek, 14 maja 2012 11:17

Rozpoczęta 22 marca 2012 r. próba lodowa przed siedzibą firmy Sto-ispo w Chorzowie, zbliża się ku końcowi. Niewiele ponad miesiąc potrwa jeszcze sprawdzian termoizolacji wykonanej przy użyciu styropianu o grubości 30 cm.

Jest to już druga próba lodowa systemu StoTherm Classic - poprzednia odbyła się rok temu przed siedzibą firmy Sto-ispo w Warszawie. Ten niecodzienny test polega na "zapakowaniu" brył lodu o łącznej wadze jednej tony w specjalną "kapsułę", ocieploną systemem StoTherm Classic.

Termoizolacja została wykonana ze styropianu o grubości 30 cm a warstwę wierzchnią stanowi akrylowy tynk Stolit K. Po około 90 dniach tj. 19 czerwca br. konstrukcja zostanie podniesiona a pozostały, niestopiony lód zważony.

Próba lodowa ma wykazać nie tylko skuteczność oferowanego przez Sto systemu ociepleń, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość w temacie ocieplania budynków. Ochrona klimatu i konieczność oszczędzania energii to główne założenia dla naszej przyszłości. Idealne ocieplenie nie tylko zatrzymuje ciepło ogrzewania w domu, ale także przy wysokich temperaturach nie dopuszcza tego ciepła z zewnątrz.

Świadome ocieplanie redukuje więc zużycie energii, a tym samym chroni klimat i zasoby naturalne, chroni również zasoby naszych portfeli.

źródło i zdjęcie: Sto Ispo