Baumit pomaga przy remoncie żłobka

Dodano: czwartek, 24 maja 2012 09:03

Baumit jest zaangażowany w remont żłobka w Krakowie, w którym część pomieszczeń na skutek awarii instalacji grzewczej wymaga odnowienia. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa ze strony firmy oferującej m.in. produkty do układania płytek ceramicznych linia Baumacol renowacji, ogrodów i skwerów.

Część pomieszczeń Samorządowego Żłobka nr 12 "Bajkowy Domek" w Krakowie została zalana przez rozsadzenie nagrzewnicy w piecyku gazowym. Dyrekcja placówki poprosiła o pomoc firmę Baumit, ponieważ ta awaria wymusiła konieczność generalnego remontu, wymiany parkietów i wykładzin podłogowych, malowania ścian oraz sufitów w zalanych salach.

Wkład przedsiębiorstwa w przywrócenie pomieszczeń do stanu używalności polegał na przekazaniu niezbędnych materiałów do remontu wnętrz. Baumit przekazał gładź gipsową FinoBello, masę samopoziomującą Nivello Quattro, zaprawę klejową do płytek ceramicznych FlexUni oraz podkład gruntujący do podłoży chłonnych Baumit Grund. Materiały te pozwolą przygotować ściany i sufity przed malowaniem, a także podłogi do ułożenia glazury.

"Współpraca z firmą Baumit przebiega bardzo sprawnie i kulturalnie. Życzyłabym sobie takiego współdziałania z innymi firmami. Mogę także potwierdzić, że przedstawiciele Baumit szybko reagują na nasze potrzeby i dostarczają niezbędne materiały. Jestem wdzięczna firmie Baumit za pomoc udzieloną naszej placówce" mówi Jolanta Żemło, dyrektor żłobka "Bajkowy Domek".

"Produkty, które zostały przekazane na rzecz żłobka pozwolą odremontować zalane pomieszczenia i tym samym powrócić dzieciom do wszystkich sal oraz normalnych zajęć każdego dnia. Tego rodzaju pomoc wpisuje się naszą strategię działań prospołecznych, tym bardziej, że w tym przypadku chodzi o dobro dzieci. Nie mogliśmy odmówić pomocy podopiecznym żłobka w Krakowie oraz ich rodzicom" wyjaśnia Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu w firmie Baumit.

Zaangażowanie Baumit w remont żłobka, to nie pierwsza charytatywna inicjatywa podjęta przez producenta m.in. zaprawy klejowo-szpachlowej openContact. W zeszłym roku Baumit pomógł m.in. uczniom z Pobiedzisk sfinansować druk ulotek promocyjnych, przekazał materiały do ocieplenia budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, a także produkty do termoizolacji domu rodziny wielodzietnej będącej pod opieką Caritas.

Pomoc w remoncie krakowskiego żłobka potwierdza kierunek działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Baumit.

źródło i zdjęcie: Baumit

Firma Baumit