Selena wśród uczestników finału konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

Dodano: czwartek, 31 maja 2012 11:24

Producent i dystrybutor chemii budowlanej - firma Selena, znalazła się w finale konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Selena była jednym z trzech najlepiej ocenionych przez Kapitułę Konkursową przedsiębiorstw w kategorii "Obecność na rynku globalnym".

Nagrody w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP przyznano w kategoriach: Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona gospodarka. Zwycięzców wyłoniono z 12 firm nominowanych przez Kapitułę do finału. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2012 r. podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

"Nagroda przyznawana przez Prezydenta RP - nazywana też "Polskim Gospodarczym Noblem" - jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. To dla nas niezmiernie ważne, że doceniono wysiłek włożony w budowę Grupy. Jest to dowód, że realizowana przez Selenę strategia globalnego rozwoju, skoncentrowana na osiągnięciu silnej pozycji zarówno w Polsce, jak i na świecie światowych rynkach chemii budowlanej, przynosi pozytywne efekty. Nominacja do finału konkursu potwierdza jakość modelu biznesowego Seleny i motywuje do dalszej, konsekwentnej realizacji planów rozwoju firmy i promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej" powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu polskiej Seleny, w imieniu zarządu Grupy.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom i instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój gospodarczy kraju i przyczyniają się do budowy pozytywnego obrazu polskiego biznesu. Nagroda została ustanowiona w 1998 roku przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do roku 2005.

W 2011 r. Prezydent Bronisław Komorowski powrócił do przyznawania nagrody. Kandydaci zgłaszani są przez samorządy województw, najpoważniejsze organizacje gospodarcze i organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce. Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła, a laureatów wskazuje Prezydent RP.

Producent m.in. piany Tytan Professional Low Expansion był wielokrotnie nagradzany w najbardziej prestiżowych rankingach. Grupa Selena otrzymała m.in. tytuły: Diamentu Forbesa, Perły Polskiej Gospodarki, Budowlana Firma Roku 2011 w konkursie organizowanym przez redakcję Miesięcznika Builder oraz Solidny Pracodawca Roku.

Dodatkowo marka TYTAN Professional, jako jedyna w kategorii "Chemii Budowlana" w Polsce, otrzymała prestiżową statuetkę Premium Brand w rankingu zorganizowanym przez Instytut Millward Brown SMG/KRC zdobyła tytuł Marki Wysokiej Reputacji.

źródło i zdjęcie: Selena

Firma Selena SA