Baumit współorganizatorem warsztatów architektonicznych

Dodano: czwartek, 14 czerwca 2012 10:30

Poznańskie dzieci z terenów objętych Miejskim Programem Rewitalizacji brały udział w pierwszym warsztacie architektonicznym "Rewitalizacja przez przywracanie". Spotkanie zorganizowała Fundacja Twórców Architektury, a zajęcia poprowadzili architekci oraz osoby z pracowni modelarskiej. Firma Baumit dostarczyła produkty do renowacji.

Wszystkie farby, niezbędne do przeprowadzenia warsztatu architektonicznego, dostarczyła firma Baumit, której produkty przeznaczone do renowacji pomagają zachować urok bezcennych pereł architektury.

Warsztaty architektoniczne, których współorganizatorem był Baumit, rozpoczęła pogawędka o tym, co to jest rewitalizacja. Następnie dzieci brały udział w zabawie: "Jakim zabytkiem chciałbyś być?" i wybrały obiekt, z którym najbardziej się utożsamiają.

Kolejne architektoniczne zadanie polegało na wykonaniu projektu odnowienia elewacji jednej z jeżyckich kamienic. Po przygotowaniu projektów i szybkim posiłku regeneracyjnym, 5 zespołów przystąpiło do pracy. Farbami udostępnionymi przez firmę Baumit, odmalowano 5 makiet kamienic.

Uczestnicy warsztatu architektonicznego zaskoczyli organizatorów precyzją wykonania i niezwykle dużym zaangażowaniem w prace plastyczne. Z kolei kolorowy efekt końcowy wzbudził powszechne zadowolenie.

Warsztaty odbywają się w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej pod tytułem: "Rewitalizacja w budowie - Tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorzy spotkania chcieli przybliżyć dzieciom ideę renowacji zabytkowych obiektów w ich okolicy, a także poprzez zabawę zachęcić najmłodszych do dbania o estetykę naszego otoczenia.

"Program Rewitalizacji społecznej, w ramach którego prowadzone były warsztaty "Rewitalizacja przez przywracanie" idealnie wpisuje się także w działalność naszej firmy. Każdego dnia dostarczamy bowiem na place budowy produkty renowacyjne, które przywracają dawny blask zabytkowym obiektom. Dzieci, które miały okazję spotkać się z architektami i pod ich opieką wykonać makiety kamienic, dowiedziały się, co nieco o odnawianiu budynków, a także mogły zaprezentować swoją wizję rewitalizacji zabytkowych obiektów" podsumowuje Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu w firmie Baumit.

źródło i zdjęcie: Baumit