Rockwool dba o bezpieczeństwo na stadionach

Dodano: piątek, 22 czerwca 2012 08:00

Niepalną skalną wełnę ROCKWOOL wykorzystano przy budowie aż 7 z 8 supernowoczesnych sportowych aren. Nie bez znaczenia są także koszty eksploatacji infrastruktury po tym, gdy nasz kraj opuści już ostatni kibic. Dzięki mądremu budownictwu i dbaniu o koszty eksploatacji już na etapie projektu, nasze bezpieczne i rentowne stadiony mają szansę stać się wizytówkami miast na długie lata.

Dwa kraje, osiem stadionów i ekstremalnie gorąca atmosfera: tak w skrócie przedstawia się EURO 2012. Gdzie emocje sięgają zenitu, tam należy położyć szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Inwestycje wymagały użycia szerokiej gamy produktów izolacyjnych z takich obszarów jak HVAC, zabezpieczenia ogniochronne, dachy płaskie, ściany działowe i zewnętrzne - w każdym przypadku należało spełnić bardzo wysokie wymagania UEFA.

Restrykcyjne podejście do jakości materiałów budowlanych nie może dziwić przy budynkach, które przy każdym meczu są odwiedzane przez dziesiątki tysięcy kibiców, komentuje Tomasz Aramowicz, Dyrektor Sprzedaży ROCKWOOL Polska.

Rozwiązania firmy ROCKWOOL zdobyły uznanie projektantów, partnerów biznesowych oraz inżynierów. Dodatkowe światło na powody ich decyzji rzuca Andrey Boyko, Dyrektor Wykonawczy ROCKWOOL Ukraina: Mistrzostwa nie są rozgrywane co miesiąc, a budynek należy utrzymać cały rok - dlatego stadiony muszą posiadać niskie koszta eksploatacji. Jeśli dodamy do tego kwestie jakości materiałów i bezpieczeństwa, okazuje się, że nasze produkty pasują tu jak ulał.

Niepalne izolacje ROCKWOOL wykorzystano na wszystkich polskich stadionach, a także na Ukrainie, w Kijowie, Lwowie i Doniecku. Choć te inwestycje są najbardziej spektakularne, po produkty sięgano także przy budowie i renowacji pozostałej części infrastruktury dla kibiców: lotnisk, dworców, hoteli itp. Nagła rozbudowa zaplecza często przekłada się na problemy już po ostatnim gwizdku sędziego. Za przykład może służyć Portugalia, której władze rozważają wyburzenie przynoszących straty obiektów z czasów EURO 2004.

źródło i zdjęcie: Rockwool