Ostatnie spotkanie w ramach Programu Mistrzowie Montażu

Dodano: poniedziałek, 25 czerwca 2012 09:13

20 czerwca 2012 r. odbyły się w Warszawie końcowe pokazy programu Mistrzowie Montażu, którego partnerem jest Selena SA. Warszawskie pokazy mistrzowskich montaży to już szóste, a zarazem podsumowujące spotkanie najlepszych montażystów, których kształceniem zajął się właśnie producent chemii budowlanej.

Jako czołowy producent chemii budowlanej, Selena SA podjęła się zadania kształcenia w Polsce montażystów stolarki budowlanej i od początku do końca aktywnie brała udział projekcie Mistrzowie Montażu.

W związku ze stale rozwijającymi się technologiami budowlanymi, za którymi nie do końca nadąża szkolnictwo zawodowe, Selena SA zaangażowała się w kształcenie montażystów stolarki budowlanej. Jednym ze sposobów na zainicjowanie stałego podnoszenia kwalifikacji przez montażystów stolarki budowlanej było zapoczątkowanie cyklu turniejów pod hasłem Mistrzowie Montażu. Pierwszy taki turniej odbył się w Kazimierzu Dolnym jeszcze we wrześniu 2011 r.

W pierwszym etapie Turnieju uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej, odpowiadając na pytania związane z prawidłowym montażem okien, a pytania oparte były w dużej części na "Poradniku jak montować ciepłe okna", współtworzonym przez pracowników Seleny SA. Drugi etap Turnieju miał już charakter praktyczny, a konkursy związane były z montażem.

Wśród członków turniejowego jury, znalazł się m.in. jeden z najbardziej znanych polskich montażystów i jednocześnie alpinistów - Romuald Sadowski, który wraz z Michałem Michnowiczem zasłynął zamontowaniem okna przy użyciu piany TYTAN PROFESSIONAL, na półce skalnej najwyższego szczytu Ameryki Południowej: Aconcagua (6962 m n.p.m).

W poszczególnych turniejach organizowanych w 2012 r., które rozpoczęły się w styczniu na Targach Budma w w Poznaniu, a następnie odbywały kolejno w Sosnowcu, Bydgoszczy, Tarnowie, Gliwicach i zakończyły pokazami mistrzowskimi w Warszawie, wzięło udział kilkuset montażystów z całej Polski. Przeszkolono ok 400 osób i certyfikowano montażystów z 55 firm.

Program Mistrzowie Montażu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ekip montażowych z całego kraju, to nie jedyne działania firmy Selena promujące poprawny montaż stolarki i podnoszenie kwalifikacji przez montażystów. Selena zaangażowała się także w produkcję filmów instruktażowych dotyczących poprawnego montażu stolarki okiennej oraz publikację branżowych poradników specjalistycznych.

źródło i zdjęcie: Selena

Firma Selena SA