Rockwool wprowadza na rynek kompletny system ocieplenia ścian

Dodano: poniedziałek, 25 czerwca 2012 10:35

Światowy lider w produkcji skalnej wełny mineralnej - firma Rockwool, wprowadza na rynek kompletny system ocieplenia ścian zewnętrznych ECOROCK FF. Po raz pierwszy wszystkie elementy systemu są dostarczone przez jednego producenta, gwarantując tym samym ich kompatybilność i jakość.

System oparty jest na płytach izolacyjnych ze skalnej wełny mineralnej FRONTROCK MAX E lub FASROCK-LL oraz wysokiej jakości chemii budowlanej.

ECOROCK FF przeznaczony jest do izolowania ścian zewnętrznych budynków nowo wznoszonych oraz poddawanych termomodernizacji. Elementy systemu dobrano tak, aby maksymalnie wykorzystać zalety skalnej wełny mineralnej. W ramach ECOROCK FF dostępne są tynki silikatowe i silikonowe barwione w masie oraz mineralne, nadające się do malowania, w strukturach typu baranek lub drapany, a także wszelkie zaprawy, podkłady i grunty.

W systemie ECOROCK FF dostępna jest bogata paleta barw tynków i farb - ECOROCK COLOR SYSTEM. Gama 160 kolorów, a także wiele struktur i granulacji tynków daje możliwość realizacji wszystkich, nawet najśmielszych pomysłów w tworzeniu elewacji wymarzonego domu.

"ECOROCK FF to pierwszy w Polsce kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych od jednego producenta. Jego jakość potwierdza Europejska Aprobata Techniczna. Dodatkowo posiada on również jako jedyny system ociepleń w Polsce 10-letnią gwarancję" mówi Łukasz Glapa, dyrektor marketingu Rockwool Polska.

System oparty jest na płytach ze skalnej wełny mineralnej Rockwool i dzięki temu zapewnia szereg korzyści z nią związanych, takich jak bezpieczeństwo pożarowe (skalna wełna jest niepalna, posiada najwyższą klasę reakcji na ogień A1) i izolacyjność termiczną (współczynnik przewodzenia ciepła od 0,036 W/mK), przekładającą się na ograniczenie wydatków na ogrzewanie. Ponadto rozwiązanie jest paroprzepuszczalne - pozwala ścianom "oddychać", co poprawia zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

"Dzięki wykorzystaniu naszej aktualnej sieci dystrybucji, a jednocześnie rozszerzeniu działań na mniejsze składy budowlane, system ECOROCK FF będzie dostępny praktycznie w całej Polsce, umożliwiając szybki dobór komponentów i skracając czas dostawy systemu" dodaje Ł. Glapa.

Ponadto, w związku z wprowadzeniem systemu na rynek, Rockwool prowadzić będzie teoretyczne i praktyczne szkolenia z jego stosowania. Odbędą się one w ramach trwającej właśnie akcji Rockwool RoadShow.

źródło i zdjęcie: Rockwool

Firma ROCKWOOL