Nowa linia produkcyjna Rockwool w Małkini

Dodano: poniedziałek, 02 lipca 2012 13:42

Została sfinalizowana kolejna inwestycja Rockwool Polska w zakładzie w Małkini - nowa linia do produkcji płyt lamelowych frezowanych i gruntowanych. Produkowane na niej materiały stanowią m.in. główny element nowego systemu garażowego ECOROCK FG.

Nowa linia produkcyjna Rockwool w Małkini, to inwestycja warta 5 mln zł, a budowa linii trwała od czerwca 2011 r. do maja 2012 r. Linia ta produkować będzie frezowane płyty lamelowe jedno lub dwustronnie gruntowane FASROCK LG1 i FASROCK LG2. Płyty te wykorzystywane są m.in. w systemie ECOROCK FG do izolacji stropów garaży.

ECOROCK FG jest to system ociepleń stropów betonowych i belkowo-pustakowych nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, np. garażami, piwnicami, parkingami podziemnymi oraz stropów nad przejazdami. W skład systemu oprócz wyżej wymienionych płyt FASROCK LG1 i FASROCK LG2 wchodzi pełna oferta chemii budowlanej, niezbędnej do wykonania kompletnego systemu ociepleń.

"Kolejna zakończona inwestycja w Małkini pokazuje, że nasze fabryki wciąż się rozwijają, a oferta produktów jest wciąż poszerzana. Daje to możliwości efektywniejszego wykorzystania możliwości produkcji, a jednocześnie pozwala na wprowadzanie ciągłych usprawnień technologicznych i doskonalenie procesu produkcji" mówi Frank Christian Bartel, dyrektor techniczny Rockwool.

źródło i zdjęcie: Rockwool