Projekt artystyczny "Podwodny Wrocław" z firmą Baumit

Dodano: środa, 04 lipca 2012 11:07

Firma Baumit, lider wśród producentów materiałów budowlanych, znany jest ze swoich działań prospołecznych. Chętnie pomaga uzdolnionej młodzieży lub też wspiera młodych sportowców. W ostatnim czasie firma Baumit została zaproszona do współpracy przy realizacji projektu artystycznego "Podwodny Wrocław".

W ostatnim czasie ruszyła budowa hotelu zlokalizowanego we Wrocławiu przy ul. Piotra Skargi. Ze względu na lokalizację budowy, niemal w samym centrum Wrocławia, wykonawca położył szczególny nacisk na zharmonizowanie placu budowy z miejską zabudową. Postanowiono zatem, że ogrodzenie wytyczone przy placu budowy zostanie artystycznie pomalowane przez uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu.

Do współpracy przy realizacji tego projektu została zaproszona firma Baumit, która dostarczyła farby potrzebne do przygotowania obrazów. Młodzi plastycy zaproponowali, by przygotowany został obraz pokazujący podwodny Wrocław z najbardziej charakterystycznymi zabytkami i miejscami w mieście.

W ten sposób powstała idea projektu "Podwodny Wrocław". Efekty przedsięwzięcia będzie można podziwiać na ogrodzeniu placu budowy nowego hotelu we Wrocławiu.

Uczniowie ze szkoły plastycznej realizują swój projekt na płytach o wymiarze 2x2,5 m, a cały, zawieszony na ogrodzeniu obraz, będzie miał 40 metrów długości. Do malowania wykorzystywane są elewacyjne farby firmy Baumit, które gwarantują, że obraz nie zostanie zniszczony przez deszcz i słońce, a co za tym idzie, będzie estetycznie osłaniał plac budowy aż do czasu jej zakończenia.

"Początek każdej inwestycji budowlanej zawsze niesie ze sobą wyzwania. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie placu budowy, a - tak jak w przypadku budowy hotelu przez firmę RD bud w samym centrum Wrocławia - pojawia się kwestia dbałości o estetykę inwestycji. Cieszy zatem fakt, że wykonawca w pierwszej kolejności pomyślał o ogrodzeniu i jego atrakcyjnym wyglądzie. Kiedy pojawiła się propozycja współpracy przy realizacji projektu "Podwodny Wrocław", od razu podjęliśmy decyzję o wsparciu tej akcji. Uczniowie ze szkoły plastycznej przygotowali fantastyczny projekt obrazów. Do jego realizacji idealnie nadają się farby elewacyjne Baumit - są one bowiem odporne na działanie czynników atmosferycznych, a nowe - bardziej intensywne kolory z palety Baumit Life nadają dziełu wyrazistość. Dlatego też z przyjemnością wspieramy realizację tej artystycznej wariacji na temat Wrocławia" komentuje Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu w firmie Baumit.

Uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu skończą prace nad projektem pod koniec czerwca i wraz z początkiem lipca br. obrazy zawisną na ogrodzeniu nowo budowanego hotelu.

Godnym podkreślenia jest fakt, że zarówno główny wykonawca inwestycji - RD bud, a także firma Baumit przygotowały dla uczniów nagrodę pieniężną za pomoc w realizacji projektu. Zespół Szkół Plastycznych otrzyma łącznie 4000 zł, które zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie pracowni artystycznych.

źródło i zdjęcie: Baumit


Firma Baumit